Zaatakował mężczyznę maczetą, trafił do aresztu

40
16.10.2025
Zaatakował mężczyznę maczetą, trafił do aresztu
Fot. KMP Elbląg
Kryminalni z Elbląga zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o atak maczetą i uszkodzenie ciała. Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Nowakowem a Elblągiem. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca poruszał się samochodem i w pewnym momencie zajechał drogę innemu pojazdowi, którym podróżowała kobieta z mężczyzną.

37-latek wysiadł, by sprawdzić, co się dzieje. Wtedy usłyszał groźby pozbawienia życia, a napastnik wyciągnął z bagażnika maczetę i ugodził nią mężczyznę w nogę. Po ataku sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając poszkodowanego wymagającego pomocy medycznej. Na szczęście rana nie okazała się na tyle poważna, by zagrażała życiu 37-latka, jednak wymagała interwencji lekarskiej. Od chwili zgłoszenia sprawy elbląscy kryminalni prowadzili intensywne czynności operacyjne. Po dwóch dniach od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany. W środę, 15 października 2025 roku, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec 39-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Nie był wcześniej karany.

Z uwagi na prowadzone śledztwo prokuratorskie policjanci nie ujawniają motywów działania sprawcy. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznej pracy elbląskich funkcjonariuszy sprawca niebezpiecznego ataku szybko trafił do aresztu.

inf. KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
WTF?! Niepoczytalny?
RozrzutnikGnoju (2025.10.16)

info

14  
  2
Co za pajac
(2025.10.16)
Pomylił żonglowanie z szermierką
(2025.10.16)
To już nie można biegać z maczetą... ależ peszek :/ A tak poważnie, to nie wiem co w głowie trzeba mieć, żeby wozić maczetę ze sobą i atakować innych ludzi :(
#kierowca (2025.10.16)

info

26  
  1
W 89 Powstały 4 partie PO PIS PSL LEWICA. Teraz udają, że nie są razem a w TV rozgrywa się teatrzyk tak abyś myślał, że masz jakiś wybór. W myśl zasady raz my, raz wy i NIKT nie siedzi. PO i PIS czyli tzw antypolski POPIS głosuje w sejmie tak samo, wystarczy sprawdzić głosowania w internecie ale to zbyt duży wysiłek intelektualny dla wyborcy POPISU.
KaczorDonald (2025.10.16)
Taka dzisiejsza młodzież ! Za moich czasów sztafeta z płotu szła na ryj....
(2025.10.16)
@KaczorDonald - Ty chyba po za wiochą nie widzisz nic skoro wszystko pod politykiem. Gdyby nie Tusk nie byłoby dla was 800+ bo państwo PiS rozkradli wszystko
(2025.10.16)
Zgroza. Jakiś psychiczny czy naćpany. Normalny człowiek nie gania z maczetą, Zamknąć w psychiatryku na 20 lat to mu moooże przejdzie.
Zgroza (2025.10.16)

info

33  
  1
Za trzy esm po pijaku dostałem Dwa lata na pięć, zawiasy i siedziałem 98 dni ! Do dziś jestem wściekły że nie sto dni ! Fakt namierzyli mnie po dom i czuwali jak psy aż w końcu zapukali, kiedy im uciekłem przez balkon i odpaliłem auto to mnie zatrzymali z bronią więc paragrafów się nazbierało i może dlatego taki wyrok ? Wiem jedno nie były to groźby tylko pijackie fantazje które życie mi zniszczyły na zawsze.... teraz kiedy czytam że już używają broń.. białą czy nie to jednak i takie spoko to warto być nie lojalnym, sobą !
(2025.10.16)
@KaczorDonald - módl się do gaśnicy
(2025.10.16)