To nie był św. Mikołaj

33
24.12.2020
To nie był św. Mikołaj
fot. Witold Sadowski (arch. portEl.pl)
Wczoraj (23 grudnia) do oddziału Żandarmerii Wojskowej zgłosił się lekarz z informacją, że został okradziony. Już w kilka godzin później żandarmi zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione pieniądze.

Okazało się, że pan doktor wynajmował mieszkanie od zawodowego żołnierza, który także posiadał klucze do tego lokalu. Nieuczciwy żołnierz, dzień przed wigilią Bożego Narodzenia, korzystając z ciągłej nieobecności lekarza, walczącego na co dzień ze skutkami pandemii, wszedł do mieszkania i ukradł gotówkę oraz wartościowe monety kolekcjonerskie, a wszystko o łącznej wartości 5 tys. złotych.

Na szczęście dzięki bardzo szybkiej reakcji żandarmów udało się zatrzymać złodzieja i odzyskać pieniądze już po kilku godzinach.

Świątecznym zwyczajem jest wzajemne obdarowywanie się upominkami, niestety w tym przypadku złodziej sam wybrał sobie prezent, który niepodważalnie mu się nie należał i sprawa ta nie zakończy się rózgą pod choinką, bo zgodnie z art. 278 par. 1 kodeksu karnego, nieuczciwemu mężczyźnie grozi pozbawienie wolności do lat 5.

W tym szczególnym okresie wszechobecne powinny być miłość, dobroć i radość. Niestety tym razem przegrały z chciwością. Sytuacja ta jest tym bardziej smutna, że okradziony został lekarz, który w czasie pandemii, z pełnym poświęceniem codziennie ratuje komuś życie.

OŻW Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dziadostwo jest wszędzie.
Trocin (2020.12.24)

info

15  
  0
W wojsku się kradło, kradnie i będzie się kraść. Niektórzy mają szanse zostać posłami.
góralniskopienny (2020.12.24)

info

22  
  6
Tak samo jest milicji !!! To normalne !!!!
Stary to normalne !!!! (2020.12.24)

info

13  
  2
Gdyby nie ŻW to by wojsko rozkradli sami żołnierze i nie mówcie, że nie, bo znam to środowisko i wiem, do czego są zdolni.
Gosc888 (2020.12.24)
@Gosc888 - I pijaństwo -"bo każdy pijak to złodziej". .. .
jonasz (2020.12.24)
Przecież teraz do wojska biorą, jak leci. Ale nie ma się co martwić. Zaraz z któryś jednostek ogłosi swój sukces w działalności społecznej, publicznej. Lubią tak.
No cóż . (2020.12.24)

info

9  
  2
a co to żetony tak się ostatnio pucują ? Pewnie gdzieś afera jakaś wyszła na wierzch.
(2020.12.24)

info

4  
  2
do milicji też biorą jak leci tyle że w wojsku na na brak kandydatów nie narzekają a do MO wakaty stoją otworem ale chętnych brak.
(2020.12.24)

info

8  
  1
Wojna będzie przed wojną też kradli :-D. Wesołych Świąt :-)
NadszyszkownikKilkujadek (2020.12.24)

info

6  
  2
Potem idą na wojnę i tak powstają niepokalani patrioci. .. @Generalisimus.
(2020.12.24)

info

8  
  3