Policjanci odnaleźli 80-letniego grzybiarza

59
26.06.2020
Policjanci odnaleźli 80-letniego grzybiarza
Od lewej - sierż. szt. Paweł Janczuk, sierż szt. Maciej Lewandowski
Policjanci z Elbląga szukali zaginionego w lesie 80-latka. Mężczyzna poszedł na grzyby i tam nieszczęśliwie złamał nogę. Nie był w stanie wrócić o własnych siłach do domu. Potrzebna była pomoc. W środku lasu odnaleźli go policjanci, kilka kilometrów od zabudowań. Akcja przyniosła szczęśliwy finał. Senior trafił pod opiekę lekarzy.

Interwencja miała miejsce w czwartek (25 czerwca) za cmentarzem Dębica w Elblągu. Mężczyzna wyszedł na grzyby przed godz. 14:00. Wszedł głęboko w las i tam zdarzył się wypadek - złamał nogę. Nie mógł poruszać się dalej o własnych siłach. Na szczęście miał przy sobie telefon i zanim wyładowała mu się bateria zdążył zadzwonić pod 112. Na miejsce przyjechała karetka. Ratownicy nie byli jednak w stanie zlokalizować seniora. Potrzebna była pomoc specjalistów od takich zadań. Na miejsce dojechali policyjni przewodnicy psów i po chwili weszli w las jeszcze głębiej. Przez półtorej godziny przedzierali się przez chaszcze i w rezultacie znaleźli mężczyznę. Był wycieńczony i kontuzjowany, ale przytomny. Policjanci wspólnie z ratownikami przetransportowali go na noszach do karetki. Trafił do szpitala i jest pod opieką lekarzy. Pomoc przyszła w samą porę.
   
   Niech powyższa historia będzie przestrogą dla wszystkich, którzy wybierają się na grzybobranie.
   
   Przypominamy!
   Aby z wyprawy do lasu przywieźć, poza pełnym koszem grzybów, tylko pozytywne wspomnienia, warto pamiętać o kilku prostych, ale istotnych zasadach bezpieczeństwa:

- w miarę możliwości zapewnij sobie towarzystwo, w ten sposób w razie wypadku możesz liczyć na szybką pomoc;

-  będąc pierwszy raz w danym miejscu, dobrze jest zapamiętać charakterystyczne elementy, które ułatwią drogę powrotną;

-  zabierając ze sobą dziecko bądź osobę starszą do lasu, nie pozwalaj jej na oddalanie się od ciebie, miej je zawsze w zasięgu wzroku;

-  warto żeby ktoś z domowników wiedział w jakie miejsce się wybierasz; podaj też przybliżony czas powrotu;

-  miej przy sobie naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w chwili zgubienia się, mogą okazać się bardzo pomocne;
    telefon komórkowy pomoże odczytać twoją lokalizację oraz możesz skorzystać z aplikacji telefonu, która wskazuje twoją lokalizację rodzinie;

- stosuj się do oznakowań i regulaminów, które można znaleźć przy wejściach do lasu;

-  gdy wybierasz się na dłużej do lasu, zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, wodę oraz coś do jedzenia;

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pozdro Lewy! :D
laskipaa (2020.06.26)

info

13  
  2
"i tam zdarzył się wypadek - złamał nogę. "moze jakies szczegoly, czy zlamanie bylo otwarte, czy tylko skrecil kostke, systemowe ocieplanie wizerunku policji
(2020.06.26)
w tym wieku to wnuczki na fotelu bujać
(2020.06.26)
nie szwendać się po lesie
(2020.06.26)

info

6  
  21
Brawo Panowie.
(2020.06.26)

info

39  
  2
Zawsze na grzyby zabieram dwa piwa. Butelki zabieram ze sobą. W drodze powrotnej dają sygnał gdzie się znajduję!!!!!
70-latek (2020.06.26)
Znaleźli grzyba
(2020.06.26)
A gdzie komentarze plujące na policje?Jak Policja ratuje wasze 4 litery to dobra policja, ale jak nawywijacie i ktoś Was zgłosi to zaczyna się spektakl plucia na policje. HIPOKRYCI !!!!
Hipokryci! (2020.06.26)
Oni się ocieplają systemowo, ale zgłoś, że coś zrobili niezgodne z procedurami to zawsze są niwinni, bo koledzy zawsze (ci nieco wyżej postawieni )ich obronią i nie wykażą żadnych zaniedbań albo przekroczenia swoich obowiązków. Przykro to mówić, ale coś z tą naszą policją jest nie tak. Drodzy policjanci zaufanie buduję się latami, to dlaczego tak bardzo się staracie je utracić?
(2020.06.26)

info

12  
  11
@Hipokryci! - Przeczytaj swoje obowiązki a potem komentuj !!!!! Za to przecież bierzesz kasę jeden z drugim !!!!!
(2020.06.26)