Jechał za szybko i odmówił przyjęcia mandatu. Usłyszał wyrok

16
24.06.2020
Jechał za szybko i odmówił przyjęcia mandatu. Usłyszał wyrok
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością.  

32-latek był kontrolowany pod koniec kwietnia w Raczkach Elbląskich. Jechał mercedesem z prędkością 106 km/h. Obowiązywało tam ograniczenie do pięćdziesiątki. Wówczas kierowca nie przyjął mandatu i policjanci skierowali wniosek do sądu. Wydając wyrok, sąd uznał go winnym i musi teraz zapłacić 1000 zł grzywny oraz pokryć koszty sądowe.

Każdy kierowca, który ponaddwukrotnie przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, może stracić prawo jazdy na trzy miesiące i zostanie ukarany mandatem. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków również tych najtragiczniejszych w skutkach.
    

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ale prawo jazdy zostało
brawo sąd (2020.06.24)

info

6  
  1
Powinni zabierać dozywotnio prawo jazdy takim idiotom kierowac na leczenie psychiatryczne bo tylko analfabeta nie umie czytac znaków drogowych i umyślnie łamie przepisy. Do tego konfiskata auta bo bez prawka bedzie jeździł dalej a niejeden taki as zabił.
Art :) (2020.06.24)

info

7  
  3
Prawko stracił na 3 m-ce od razu. Nie przyjął mandatu i teraz ma jego dwukrotność + (koszty)
sceptyk (2020.06.24)

info

7  
  0
Cóż, głupi uczy się na swoich błędach, mądry - na cudzych.
ehysrtzaj (2020.06.24)

info

4  
  0
Śmiertelny wypadek w pobliżu miejscowości Tolniki Wielkie pod Lidzbarkiem Warmińskim. Osobowe audi wypadło z trasy i uderzyło w drzewo. Nie żyje dwóch 21-letnich mężczyzn. Oj te młode wiesniaki ! Każdego mistrza kierownicy może to spotkać jak tych dwoje młodych ludzi jak nie zaczną trochę myśleć. Zwolnij to motto każdego gówniarza za kierownicą !!!
(2020.06.24)

info

2  
  1
W dwóch słynnych wioskach cała masa takich młodych mistrzów kierownicy. Wszystko do czasu !!
(2020.06.24)

info

3  
  0
Granatowy motocykl i deb. l w białym kasku a za nim w czarnym VW blondynka, oczywiście prędkości przynajmniej podwójne jak dozwolone. Mogą być następnymi, oczywiście są z jednej z tych słynnych wiosek. Mam nadzieję, że policja zakończy te popisy zanim się coś stanie.
(2020.06.24)

info

3  
  0
A gdzie jego kolega na czerwonym motocyku, oboje niezłe poj. .. y.
(2020.06.24)

info

4  
  0
Wieśniactwo przerzuciło się na motocykle, tylko ich zachowania się nie zmieniają a mianowicie głupota i nadmierna prędkość. :)
furc (2020.06.25)

info

1  
  0
Dokładnie, praktycznie co motocykl to wieśniak. Czy możliwa w ogóle jest bezpieczna jazda motocyklem 50 km/h?. Dlaczego tyle tych deb. .. .na drogach i POLICJA nic im nie robi? To może nie jest zagrożenie?
(2020.06.25)

info

2  
  0