- Ta piosenka powstała dużo wcześniej, zanim wyszła moja pierwsza płyta, ale często jest tak, że niektóre kawałki muszą trochę „odleżeć”, dojrzeć i dopiero się za nie zabieram jeśli chodzi o aranż i produkcję – mówi Agata Wysocka. – Ten utwór jest dla mnie kolejnym rozdziałem, bo powstał z nowym producentem, Maćkiem Milewskim znanym z projektów MaJLo czy Cinammon Gum, z którym teraz będę współpracować. Brzmieniowo będzie to coś nowego, ale to nadal ja i wszystko będzie się obracać wokół moich dotychczasowych gatunków, do których sięgałam. Myślę, że Green Tea to będzie coś świeżego. Jak każdy mój utwór powstał najpierw w wersji akustycznej na pianinie. Wersja końcowa opiera się mocno na vintage'owych syntezatorach i przestrzennej perkusji – podkreśla nasza rozmówczyni.
Jak zaznacza Agata Wysocka, Green Tea to pewna metafora jednej ze stron relacji, w której jesteśmy traktowani jako szybki, jednorazowy napój zamawiany na wynos.
Green Tea to jeden ze zwycięskich utworów konkursu „Będzie głośno” Polskiego Radia Czwórka, nagrodą jest m. in. wydanie go na winylu.
- Green Tea jest jednym z dziesięciu utworów, które się znalazły na tym krążku, a jednocześnie singlem promującym ten winyl – mówi Agata Wysocka. Co ciekawe, to jedyny utwór anglojęzyczny na płycie. Artystka zapowiada jednak, że teraz planuje skupić się na piosenkach z polskimi tekstami.
Nowy utwór AG Carmen jest dostępny na popularnych platformach streamingowych, także na YouTube wraz z teledyskiem, który dołączamy do artykułu. 30 marca w studiu Radia Gdańsk odbędzie się koncert promujący płytę, na jego antenie będzie możliwość wygrania zaproszeń na to wydarzenie.
- Miesiąc później w studiu „Czwórki” odbędzie się kolejny koncert promujący płytę – dodaje Agata Wysocka. Przyznaje, że gotowe są już kolejne jej utwory, które będzie regularnie publikować. Zapowiada, że będą się wiązały z nowym podejściem do muzyki i do artystycznego wizerunku.