„Piosenki wodą pisane”

8
18.07.2025
„Piosenki wodą pisane”
graf ETK
to tytuł recitalu Marty Kani, na który zapraszamy w najbliższą niedzielę do muszli koncertowej w Bażantarni, gdzie trwa XXVIII Letni Salon Muzyczny. Artystka jest żeglarką, podróżniczką a gitara towarzyszy jej zarówno w rejsach, jak i lądowych wędrówkach.

Pisze i komponuje a inspiracje do nowych utworów czerpie z podróży, zdarzeń, spotkań, zawartych przyjaźni. Jej piosenki - opowieści przesycone są tematyką wody i z lekkością wpisują się w różne nurty muzyczne, takie jak piosenka żeglarska, turystyczna czy poezja śpiewana. „Piosenki Wodą Pisane” to marzenie, które na realizację czekało wiele lat.

Jej autorskie piosenki trafiły do szerszego grona odbiorców i spotkały się z bardzo ciepłym, życzliwym przyjęciem zarówno festiwalowej publiczności jak i jurorów. Jej autorska płyta miała swoją premierę w 2021 roku podczas 40 –lecia Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie, gdzie już rok wcześniej, otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za najlepszy debiut. Wiosną w 2025 r. ukazała się jej druga płyta „Żeglowanie po turkusie”, gdzie znalazło się 15 nowych autorskich utworów, m.in. „Biała Gdynia”. Przy nagraniu płyt współpracowała ze znakomitymi muzykami. Wśród wielu nagród i wyróżnień są m.in. II miejsce (2018 r.) i I miejsce (2020 r.) na „Festiwal Szanta Claus” (Poznań), I miejsce (2020 r.) na „Festiwal Tratwa” (Chorzów), II miejsce (2019 r.) i I miejsce (2023 r.) na „Szanty pod Żurawiem” (Gdańsk).

Obecnie mieszka w Gdyni a z fanami spotyka się zarówno na festiwalach jak i w tawernach, okraszając spotkania opowieściami z rejsów.

Zapraszamy 20 lipca godz. 17.00 do muszli koncertowej w Bażantarni, wstęp wolny

Tegoroczny XXVIII Letni Salon Muzyczny objął Honorowym Patronatem Prezydent Elbląga dr Michał Missan a realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorem jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Nadleśnictwo Elbląg, ELPOSTER Jolanta Olszewska, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu oraz elbląski Cleaner.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Truso TV, Bogaty Region – Elbląg.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie mam nic naprzeciw imprezom firmowanym przez ETK w Muszli Koncertowej w Bażantarni, a wprost przeciwnie, tylko nie rozumiem w czym tkwi problem, że od dobrych parunastu lat tylko ETK ma dostep do Muszli i żadna inna firma, czy Stowarzyszenie nie może tam swojej imprezy zrobić. Co roku tylko 7 imprez w kolejne niedziele lata. to zdecydowanie za mało.
(2025.07.14)
a skad wiesz, że inne firmy czy organizacje nie mogą robić tam imprez? przeciez możną zzrobić w terminie wteyd gdy onie nie robia. Oni mają co niedzielę a ty zrób w piątek albo sobote, przecież scena stoi pusta, to nie jest własnoc etk to wlasnosc miasta czyli wszystkich podatników. Dowiedz się i dopeiro żal, ETk raczej nie powinno miec wyłącznosci na coś co miejsce, muszla nie jest własnosćią etk.
(2025.07.14)

info

5  
  2
Muszla koncertowa podlega pod Gminę Miasta Elbląga i zarządz. przez ZZM w Elblagu. Każdy może zrobić tam imprezę o ile spełni wytyczne regulaminu. Więc skąd pomysł, że ETk rzadzi muszla? Kolejny nierzetelny, wprowadzacyjcy chaos subiektywny koment. bez sesnu siać dezinformację....
(2025.07.14)
chyba nie ma żadnego problemu, po prostu nikt inny nie chce tam organizowac imprez tylko etk stąd przykleiło się to miejsce do etk. fakt za daleko i nie kazdy che jechać do bażanta na jakąs impreze a muszla nie d owszystkich imprez sie nadaje ze względów logistycznych, raczej kameralne mini koncerty to tak, chociac fani koncertów etk to już prawie na drzewach siedzą dosłownie i w przenośni wiec podpada pod "imprezę masowa"; ) prawie
(2025.07.16)

info

3  
  2
"Co roku tylko 7 imprez w kolejne niedziele lata. to zdecydowanie za mało. " - a jak będzie więcej imprez, napiszesz - skandal marnowanie pieniędzy. znam już takich, zawsze źle.
Netkot (2025.07.18)
A gdzie znaleźć regulamin wynajmu muszli ? Czy można tam zorganizować np urodziny ?
kiki (2025.07.18)
@kiki - Tak. Gdy się "skujesz" na urodzinach, to możesz zająć swoją muszlę...
(2025.07.18)
Dlatego, że ZZM działa dziwnie.
(2025.07.18)