Bombart’owe granie

2
04.05.2011
Bombart’owe granie
(fot. AD)
Warsztaty gitarowe i perkusyjne, a na muzyczny deser występ zespołu Na ostatnią chwilę i Ptaky - to wszystko działo się w poniedziałek (2 maja) w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Zobacz fotoreportaż.
Maraton muzyczny rozpoczął się od warsztatów na gitarowych i perkusyjnych prowadzonych przez muzyków z grupy Ptaky - Piotra Łukaszewskiego i Daniela Wernera. W sumie w zajęciach wzięło udział dziewięć osób, w tym sześciu przyszłych gitarzystów i trzech perkusistów. Frekwencja może nie była zachwycająca, ale warsztaty w kameralnym gronie miały swój specyficzny klimat. Na koncert przyszło zdecydowanie więcej osób.
   Podczas muzycznego wieczoru kapela Na ostatnią chwilę wykonała m.in. takie covery jak: Knockin on heaven's door (Boba Dylana), Wolność (Chłopcy z Placu Broni), Dwa miliony days, czy rockową wersję piosenki dla dzieci - Stary niedźwiedź mocno śpi. Andrzej Piasecki, wokalista zespołu zarażał publiczność pozytywną energią i dobrym humorem, ciągle rzucając zabawne aluzje dotyczące frekwencji. [fotor]
   Gwoździem programu był występ zespołu Ptaky, który hitem Ana próbował oczarować publiczność. Warto dodać, że utwór ten w zeszłym roku przez długi czas zdobywał listę przebojów NRD w Eska Rock, by w końcu znaleźć się na szczycie. Podczas koncertu można było również usłyszeć takie piosenki jak: Dr. Frankenstein, Zapałki marzeń, Zaklęty dom, Rzeka, czy Boją się ludzie. Oprócz piosenek ze swojego repertuaru zagrali również spontanicznie cover Pink Floyd - We don’t need no education. Po koncercie zespołu Ptaky można było zakupić ich płytę w promocyjnej cenie.
   Szkoda tylko, że organizatorom Bombart’u nie dopisała pogoda i związana z tym frekwencja. Może intensywna reklama imprezy w mediach i na ulicach uratowałaby sytuację? Jak wiadomo połowa sukcesu to dobra promocja, czego życzę organizatorom tego ciekawego przedsięwzięcia muzycznego.
   
Anieze

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

i jak zawsze informacja o calym koncercie po koncercie :((. tyle kasy na impreze i zeby sie kilka zloty na plakaty nie znalazlo, czy czasu na maila do kilku redakcji od dziennikow internetowych w ndg, elblagu, malborku i okolicach, wiecej osob by sie pojawilo i obylo bylo by sie bez aluzji odnosnie frekwencji. po prostu szkoda :(
zawiedziiony_organizacja (2011.05.04)

info

0  
  0
informacja poszła: do kilku i portali i gazet (nowodworskich, tczewskich, malborskich i elbląskich). nie znamy polityk ich prowadzących. wiemy, że nie wszędzie została opublikowana (portel zawsze publikuje, za co dziękujemy). szkoda, że tak wyszło, bo koncert rzeczywiście udany. świetne foty :) pozdrawiamy z Nowego Dworu Gd.
Monika (żok) (2011.05.05)

info

0  
  0