Wielu chętnych do zaprojektowania portowych przestrzeni 

42
12.08.2025
Wielu chętnych do zaprojektowania portowych przestrzeni 
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)
Dziewięciu projektantów chce wziąć udział w konkursie dotyczącym rozwoju portu w Elblągu. Oceną prac zajmie się powołany przez prezydenta sąd konkursowy.

Prezydent Michał Missan ogłosił konkurs pod koniec czerwca. Chętni mieli miesiąc na złożenie do ratusza wniosków o dopuszczenie do konkursu. – Wniosków wpłynęło 9 – poinformowała w odpowiedzi na nasze pytania Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Kto je konkretnie złożył? Tego urzędnicy nie chcą na razie zdradzić. - Informacje dotyczące tego, kto złożył wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie, będziemy mogli udostępnić dopiero od dnia poinformowania uczestników konkursu o wynikach oceny tych wniosków – dodaje Joanna Urbaniak. Obecnie trwają prace Sądu Konkursowego. Prace konkursowe, czyli koncepcje, będą składane dopiero w kolejnym etapie przez uczestników zaproszonych do składania prac konkursowych. Termin składania prac konkursowych, zgodnie z regulaminem, zostanie podany przy zaproszeniu do składania prac konkursowych i nie będzie krótszy niż 3 miesiące od zaproszenia do składania prac konkursowych.

W konkursie projektanci mają opracować koncepcję programowo-przestrzenną budowy terminala portowego T2 przy ul. Żytniej oraz rozbudowę i przebudowę istniejącego terminala przy ul. Radomskiej. - Celem konkursu jest pokazanie twórczych pomysłów na rozwój portu wraz ze wstępnym określeniem kosztów dalszych prac projektowych oraz kosztów realizacji zadania – zapewniają władze miasta.

Trzy najlepsze prace otrzymają nagrody finansowe. Za pierwsze miejsce w konkursie - 150 tys. zł brutto, za drugie miejsce - 85 tys. zł brutto i za trzecie - 50 tys. zł brutto. Z autorami trzech nagrodzonych miejsc zostanie podpisana umowa o przekazaniu praw do opracowanych koncepcji. A zwycięzca będzie miał okazję wykonać dokumentację projektowo-kosztorysową budowy nowego terminala i przebudowy obecnego na kwotę ustaloną w negocjacjach z władzami miasta w tzw. procedurze z wolnej ręki.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Chętnych do przytulenia kasy za projekt nie brakuje. Podobnie jak chętnych na budowę dróg dojazdowych do portu, etc. W końcu miasto płaci, pewny hajs. Tylko jakoś chętnych inwestorów gotowych wyłożyć SWOJE pieniądze za udział w portowym eldorado, brak. Czyżby nie wierzyli w sensowne zakończenie robót?
hd (2025.08.12)
Kolejne projekty..... do szafy
(2025.08.12)

info

18  
  7
Konkursy i róznego rodzaju referenda to specjalność naszego miasta. Tym razem celem jest ''pokazanie twórczych pomysłów'', a portu jak nie było tak nie ma. Właśnie przerabiamy twórczy pomysł miasta w postaci autobusu nr 11 który zastapił trzy inne linie, a przeciez mógłby zastąpic jeszcze kilka innych.
(2025.08.12)
ogłoszone konkursy, czyli do tej pory poprzednik ptaszek nic nie robił
prawdza (2025.08.12)

info

21  
  7
czat gpt wam zaprojektuje za poldarmo
(2025.08.12)

info

16  
  6
Zaprojektować a wdrożyć, pozyskiwać klientów, utrzymywać to co innego :) Jeśli pogłębiają tor wodny już tyle czasu to nie wróży to nic dobrego dla samego portu.
(2025.08.12)

info

18  
  4
Właśnie zakończono wymianę nawierzchni mostku przy Szańcowa... wygląda ok. Ale ? Nie wykorzystano odkrycia by pogłębić brak przelotu wody podczas odpływu bo koparka za droga a dziś proszę sanepid by sprawdził co po zakończeniu pracownicy wlali do wody bo jest biało, obok gdzie piją slamsy ! Na fotce coś widać ale badania sprawią że jeszcze do roboty dołożą... Same nagrody a kary za zatrucie środowiska.
(2025.08.12)

info

5  
  5
Właśnie zakończono wymianę nawierzchni mostku przy Szańcowa... wygląda ok. Ale ? Nie wykorzystano odkrycia by pogłębić brak przelotu wody podczas odpływu bo chyba koparka za droga prośba była zgłaszana ale ?. a dziś 12.08.2025 rok godz.8,00 proszę sanepid by sprawdził co po zakończeniu pracownicy wlali do wody bo jest biało, obok gdzie piją slamsy ! Na fotce coś widać ale badania sprawią że jeszcze do roboty dołożą. Kto nie wierzy jego błąd ale ok. miesiąc temu o czwartej rano spotkałem w tym miejscu bobra ! Byłem bardzo zaskoczony... a dziś zatruwają wodę i czekają na przelew za most. Proszę o reakcje bo zmuszony jestem do powiadomienia TVN by świat usłyszał !
(2025.08.12)

info

5  
  3
@hd - Mijasz się z prawdą chętni są.
abc1 (2025.08.12)
Znowu forsa dla swoich. Czy ten naród wreszcie się obudzi?
(2025.08.12)