Jeden z mostów nad przekopem ma być gotowy już w połowie przyszłego roku. - Ten obiekt jest niezbędny z tego względu, że musimy przełożyć na niego ruch, aby umożliwić wykonywanie ścianek szczelnych i kanału żeglugowego – mówił jeszcze kilka miesięcy temu Jacek Szymański dyrektor projektu z konsorcjum NDI/Besix, wykonawcy inwestycji
- Prace nad przekopem idą bardzo dobrze, zgodnie z harmonogramem. Większość elementów jest już widoczna, trzeba tylko je dokończyć i otworzyć na świat - mówił dzisiaj Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, zapewnił, że wkrótce komisja przetargowa podejmie decyzję w sprawie wyboru wykonawcy drugiego etapu inwestycji, czyli pogłębienia toru wodnego na rzece Elbląg wraz z budową mostu obrotowego w Nowakowie.