Sulimy niezmiennie pod młotek

12
28.07.2025
Sulimy niezmiennie pod młotek
Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl
Miasto nadal chce sprzedać niezabudowane nieruchomości przy ul. Sulimy. Dla tych terenów wydano dwa zarządzenia, dwie działki wyceniono na ponad 1 mln 440 tys. zł plus VAT, kolejne trzy na niemal 3 mln 430 tys. zł plus VAT.

Pierwszy kompleks działek ma łącznie ok. 1,4 ha, drugi 3,4 ha. Dodajmy, że te działki miasto próbowało już wcześniej sprzedać w różnych konfiguracjach, o czym pisaliśmy m. in. tutaj oraz w tym artykule. Niemal dwa lata temu informowaliśmy, że cenę wywoławczą wszystkich tych działek przy ul. Sulimy rzeczoznawcy ustalili na 4,6 mln zł netto (plus VAT).

W obu przypadkach mowa o działkach pod tereny obiektów produkcyjnych składów i magazynów bądź zabudowy usługowej.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

No specjaliści od niczego zaraz zabiorą głos, że miasto tylko sprzedaje, co powinno tam powstać. Fachowcy startujcie z inteligentnymi komentami, wy wiecie wszystko, tylko na nic wpływu nie macie.
(2025.07.28)
Także tego...
(2025.07.28)

info

2  
  0
mierzysz ludzi swoją miarą, nie każdy nic nie wie i nic nie może
(2025.07.28)
Jaką swoją miarą? Właśnie pokazałeś/łaś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie napisałam o wszystkich, lecz o tych co będą tu wypisywać dyrdymały.
(2025.07.28)
Pewnie pisaliście o moich dyrdymałach, wiec powiem krótko. Modrzewina Północ powinna być w całości przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne. W myśl słusznej filozofii zabudowy Elbląga śp. Prezydenta Jerzego Wilka : budynki mieszkalne wielorodzinne w Śródmieściu, budownictwo jednorodzinne na peryferiach. W Ratuszu elbląskim niestety panuje trend na bloki na peryferiach, a kto chce w domku, to 5 -10 działek rocznie, a reszta zapraszamy na podelbląskie wsie.
(2025.07.28)
Karol wiedziałby jak szybko panienki zorganizować...
mały_bu (2025.07.28)
ulica sulimy
(2025.07.28)

info

0  
  0
Towarzyszu a gdzie konkretnie zapraszacie i co oferujecie, przedstawcie ofertę.
(2025.07.28)
A chciałbyś tam mieszkać? Smród z oczyszczalni ścieków i z wysypiska średnio raz w tygodniu
lobo51 (2025.07.28)
Biorę za 1 zł + Vat
mateosik (2025.07.31)

info

1  
  0