Przy Stoczniowej chcą postawić halę

39
11.06.2025
Przy Stoczniowej chcą postawić halę
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)
Na terenie GE Power przy ul. Stoczniowej ma powstać nowa hala magazynowa. Spółka wystąpiła o pozwolenie na jej budowę do wojewody pomorskiego.

Pozwolenia na budowę w tej sprawie nie wydaje prezydent Elbląga, ale wojewoda i to pomorski, bo teren jest położony w granicach portu morskiego i zgodnie z przepisami jest to kompetencja wojewody pomorskiego.

GE złożyło w maju do wojewody wniosek o pozwolenie na budowę hali magazynowej przy hali produkcyjnej A-24.

- Projektowana jest jednokondygnacyjna, jednonawowa nieogrzewana hala magazynowa materiałów stalowych służących do dalszej obróbki skrawaniem w innych budynkach zakładu. Hala o konstrukcji stalowej i obudowie z blachy trapezowej z dachem dwuspadowym – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Anna Kowalewska z biura prasowego wojewody pomorskiej.

Hala ma mieć 224 m kw. powierzchni, kubaturę ponad 500 m sześć. i prawie 6 m wysokości. - Planowana inwestycja obejmuje również budowę instalacji kanalizacji deszczowej oraz zasilania elektroenergetycznego do projektowanej hali magazynowej – dodaje Anna Kowalewska.

Zapytaliśmy GE Power o więcej szczegółów tej inwestycji. Na odpowiedź czekamy od dwóch tygodni...

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To jakaś budowlana paranoja Zamech miał tyle hal i okazało się że jeszcze zbyt mało bo każda obecna jest własnością kilku firm.
Waldimir (2025.06.11)

info

41  
  7
Na miły Bóg to Gdańsk będzie tak bez końca decydował o pozwoleniach na budowę w Elblągu ? Rozumie sytuację przynależności ale czas to zmienić i nasz prezydent Elbląga i Rada Miasta po konsultacji ze społeczeństwem musi wydawać zgodę ! Efekt mamy planowanej budowy na miejscu byłej Tortuga ! Zlikwidowano kawiarnie, zabrani dyskoteki, postawili ogrodzenie, na nawet dżwig czekał na miejscu a potem wszystko usunęli i puste pole już dwa lata, super !!!
(2025.06.11)
Przyłączyć Elbląg do pomorskiego i to natychmiast!!!
(2025.06.11)
224 m2 to mała halka a nie hala. I ciekawe jak im wyszło 500 m3 kubatury skoro nawet przy wys 5 m jest to ponad 1000?
(2025.06.11)
Tak jest cały czas. Dziwię się. że lufzie nie wiedzą. Są reż specjalne kontrole Sanepudu.
Spec. ds. zarządzania. środo (2025.06.11)
''224 m kw. powierzchni, kubatura ponad 500 m kw. i prawie 6 m wysokości''.224x6=1344 to dobrze ponad 500,albo bardzo gruba blacha trapezowa. :)))
(2025.06.11)

info

18  
  0
Chyba przeczytałeś tylko tytuł...
Art :) (2025.06.11)
@Art :) - To niech gdańsk sprząta martwe ryby i dba o czystość wody i terenu wokoło.
(2025.06.11)
Na ulicy Dolnej mają tam dwie ogromne hale. Stoją puste i wiatr tam hula. Jeszcze jednej im się zachciewa? Odlewnia przyjazna środowisku. Chyba oczko temu misiu się urwało.
(2025.06.11)

info

30  
  3
Powiedz to zenkowi temu spod sklepu, on to zrobi natychmiast.
(2025.06.11)