Miasto chce sprzedać nieruchomości za prawie 9 milionów

33
18.12.2023
Miasto chce sprzedać nieruchomości za prawie 9 milionów
(fot. ortofotomapa UM Elbląg)
Po ponad roku przerwy władze Elbląga ponownie próbują sprzedać kompleks działek pod zabudowę usługową na Bielanach. Cenę wywoławczą oszacowano w sumie na prawie 9 mln złotych netto.

Dwa pierwsze przetargi w sprawie sprzedaży kompleksu działek o łącznej powierzchni ok. 3 hektarów zostały unieważnione, bo nie zgłosił się żaden chętny oferent. W trzecim podejściu władze miasta chcą sprzedać niezabudowaną nieruchomość o powierzchni prawie 1,9 ha za 5 mln zł netto (plus VAT), drugą o powierzchni 1,1 za 3 mln zł netto (plus VAT), a trzecią o pow. 2 tys. m kw. pod budowę drogi za 660 tys. zł netto. Dwie pierwsze działki są przeznaczone pod zabudowę usługową.

Cały ten teren sąsiaduje z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Wileńskiej. Ma przez niego przebiegać ul. Lwowska. Dzisiaj to m.in. pola, leżące tuż przy drodze na Tolkmicko i ścieżce rowerowej do Krasnego Lasu.

Prezydent Elbląga w swoim zarządzeniu ustalił łączną cenę wywoławczą wspomnianych nieruchomości na prawie 8,7 mln zł netto. To o ponad milion złotych mniej niż łączna cena z poprzedniego przetargu. Data nowego przetargu nie jest jeszcze ustalona.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
zapewne zaraz gargamelowo będzie protestować, ale z drugiej strony mają przykład tych przy młynie... że można sie postawić
krytycznym okiem (2023.12.18)

info

5  
  6
A co będzie jak zabraknie działek lub będa w tym miejsc, że nie będzie chętnych??? Bankructwo miasta. Wszyscy się cieszą ze inwestorzy ale popatrzcie ile wolnych pomieszczeń będzie i już jest, mnóstwo wolnych lokali i tak będzie coraz więcej bo ludzie nie mają perspektyw tu zarabiać.3 Zakłady na krzyż i to w większości za najniższa krajowa, a opłaty rosną, a gdzie kredyt otrzymać?!!!!!Jak sie zarabia tyle co zarabia
monika14 (2023.12.18)
Jedynie co im (towarzyszem z Ratuszu) dobrze idzie to sprzedaż działek. A tu taka niespodzianka?
szary wilk (2023.12.18)

info

21  
  6
Ladnie już będzie jak się miasto w tym kierunku zabuduje
(2023.12.18)

info

6  
  8
To co, kolejny park handlowy tam będzie?
(2023.12.18)

info

14  
  6
Mieszkańcom Bielan oczywiście jest to niezmiennie potrzebne, za daleko mają do aldi, lidla, biedronki i pepco. Tutaj nawet autobusy nie chcą dojeżdżać więc po co te sklepy, bo chyba nie będzie tu piekarni (jedna już została zlikwidowana), warzywniaka, szewca czy krawcowej-o jakich punktach usługowych myślalo miasto. Ja mam zarejestrowaną tu dzialalność gospodarczą ale szału to tu nie ma, chyba że jeśli chodzi o POdatki od nieruchomości -30 razy wyższe jak za domy. Powodzenia.
(2023.12.18)

info

14  
  4
Znowu jakiś ćmok obrócił mapę
zestresowany Jaromir (2023.12.18)

info

3  
  1
Działki na Chrobrego po zaporowych cenach za miliony już wykupił od miasta VVoojcik, zwykli ludzie nie mieli szans nic kupić od miasta, żeby wybudować domy.. teraz Bielany za kolejne grube miliony zgadnijcie kto wykupi?
(2023.12.18)

info

12  
  2
Wyprzedają się jak hazardzista w cugu zadłużenia.
(2023.12.18)

info

14  
  0
oo.. cenzurowanie komentarzy? czyli nie można nic pisać o firmie VVoojcika i wójcie VVrooblewskim?
(2023.12.18)

info

13  
  3