Kamery w parku Traugutta - podejście drugie

15
03.11.2022
Kamery w parku Traugutta - podejście drugie
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca. Park Traugutta, październik 2019, fot. PiotrTyski
W ubiegłym roku 275 elblążan zagłosowało w Budżecie Obywatelskim na inicjatywę pn. „Upięknijmy Park Traugutta - zasadzenie roślinności, instalacja monitoringu i remont alejek“. Dziś ratusz ogłosił drugi przetarg na dostawę i montaż kamer.

W sierpniu tego roku informowaliśmy o postępowaniu przetargowym na montaż kamer monitoringu wizyjnego w parku Traugutta. Wówczas wpłynęła jedna oferta, której cena (971 tys. zł) przekraczała kwotę przeznaczoną na ten cel przez urzędników - wobec czego postępowanie unieważniono.

Dziś na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenie o kolejnym przetargu w tej sprawie. W ramach inwestycji w parku Traugutta mają pojawić się kamery zainstalowane na sześciu słupach oraz niezbędne oprzyrządowanie umożliwiające pracę kamer. Wykonawca będzie miał 90 dni na wykonanie prac.

Oferty można składać do 18 listopada. W tym samym dniu powinniśmy poznać oczekiwania finansowe potencjalnych wykonawców. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.) i długości gwarancji (40 proc.).

Zadanie jest realizowane z Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku inicjatywa „Upięknijmy Park Traugutta - zasadzenie roślinności, instalacja monitoringu i remont alejek“ zdobyła poparcie 275 mieszkańców okręgu nr 3 i została skierowana do realizacji. Jej koszt oszacowano na 480 tys. zł.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
kilka kamer za prawie mil zł ???? ale jaja
(2022.11.03)

info

10  
  6
pieniędzy nie ma i nie będzie haaaaa
(2022.11.03)

info

6  
  4
A tobie modelu w to graj, będzie można swobodnie niszczyć ławki i to co tam ma być
(2022.11.03)
Pięknieje nasz Park Traugutta dzięki takim inicjatywom. Super!
(2022.11.03)

info

6  
  5
Jest kamera na szkole nr3 i nie działa park objęty opieką konserwatora zabytków jako teren zabytkowy miesci się przy szkole nr3 i stadionie w latach 30 był tu ogród botaniczny z nasadzeniami unikalnych drzew do chwili obecnej uchowały się tylko dereń i orzech kanadyjski. Cóż nazwa park pozostała tylko z nazwy pomimo ze na wjeździe na przeciwko koscioła stoi znak zakazu ruchu ruch po alejkach parkowych odbywa się jak na normalnej ulicy stwazając zagrozenie dla pieszych i dzieci idących do szkoły. Alejki parkowe przedstawiają żałosny widok wszystko rozjerzdżone i dziury że można nogi połamać, auta parkują na trawnikach alejkach. Żeby ograniczyć ten ruch ostatnio Zieleń Miejska zamontowała ławki i śmietniki niestety i ławka została rozjechana a co by było gdyby na tej ławce siedziała starsza osoba lub dziecko. Policja ani Straż Miejska nie reaguje można dzwonić i tak nikt nie przyjedzie dziennie przez park przejeżdza do 80 aut to rodzice dzieci przywożonych do szkoły reszty dopełniają ludzie przyjerzdzający do kościoła którzy na alejkach i trawnikach maja tu parking pomimo ze po stronie kościoła zatoka stoi pusta, codzienne pogrzeby robia to samo wszyscy parkują w parku, mało tego po wybudowaniu na Dolince placu zabaw park na Agrykola stał sie parkingiem Dolinki ponieważ zapomiano o parkingu pytam dla kogo stoi znak zakaz ruchu?? czy Policja czeka aż dojdzie tu do tragedi.
(2022.11.03)
nie róbcie jaj działa tylko kamera na pasażu Hetmańska i tor Kalbar reszta złom to wyrzucone pieniądze na szkole nr w parku w koło szkoły jest tez kamera monitoringu miejskiego jest tylko sztuka chyba nigdy nie działała a toco sie dzieje w parku przechodzi pojecie to już nie park a wysypisko starych opon i parking samochodowy na wieździe stoi znak zakazu ruchu tylko dla kogo brak reakcji ze strony policji i straży miejskiej gdy kiedyś zadzwoniłem oficer dyzurny powiedział jasno do tej szkoły chodzą tez dzieci policjantów nikt nie przyjedzie
(2022.11.03)
Ani policja, ani straż miejska nie może stać tam cały dzień. Może należy wykonać tam telefon? A gdyby na tej ławce siedziała osoba w sile wieku? To już nieważne. Gdyby ktoś na tej ławeczce siedział, zapewne tego dnia nie zostałaby rozjechana. A co do całości to się zgadzam)
(2022.11.03)
Ty to naucz się pisać po polsku.
(2022.11.03)
Tam kiedyś rosły też rajskie jabłka czy jakoś tak - nie wiesz czy jeszcze rośnie?? :) A co do placu zabaw po pierwsze na plac zabaw powinno się chodzić spacerem - a nie autem, po drugie - duży parking jest przy cmentarzu i od strony wodospadów wchodzisz do parku. Tylko ludzie, to w tym wypadku dosłownie do parku by wjechali, jak by mogli do kościoła na mszę pod sam ołtarz by wjechali, mimo, że są zatoczki i duży parking 100 m dalej - ale nie po to kupują samochody by chodzić 100 m.
okoniowaty (2022.11.03)
Może ktoś powiedzieć jak to jest, że ja mogę kupić sobie ławkę do ogrodu za 500-1000 zł a miasto na taką samą ławkę musi już wydać 10.000 zł ?
StefanK (2022.11.03)

info

14  
  3