Chętny na działki przy Druskiej poszukiwany

39
22.06.2021
Chętny na działki przy Druskiej poszukiwany
(fot. Michał Skroboszewski)
Władze miasta chcą sprzedać dwie działki przy ul. Druskiej, naprzeciwko pętli tramwajowej, o łącznej powierzchni 2,2 tys. m kw. Może tu powstać zarówno zabudowa usługowa jak i mieszkaniowa. Cena? 320 tysięcy złotych netto.

Przetarg w sprawie sprzedaży dwóch uzbrojonych działek przy ul. Druskiej (jedna o powierzchni 1500 m kw, druga o powierzchni prawie 700 m kw.) odbędzie się 19 lipca w Ratuszu Staromiejskim. Obie nieruchomości nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, więc potencjalny nabywca będzie mógł realizować tutaj inwestycję na podstawie decyzji prezydenta miasta o tzw. warunkach zabudowy. 

„Z uwagi na fakt, iż najbliższe sąsiedztwo nieruchomości

Chętny na działki przy Druskiej poszukiwany
(fot. ortofotomapa Urząd Miejski w Elblągu)
stanowi zabudowa mieszkaniowa, jak również istniejąca zabudowa usługowa, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową i/lub mieszkaniową” - czytamy w ogłoszeniu przetargowym. Łączna cena wywoławcza obu nieruchomości to 320 tys. złotych (plus podatek VAT).

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działek do 31 grudnia 2024 roku i zakończenia inwestycji do 31 grudnia 2026 roku. „Za rozpoczęcie zabudowy uważa się wybudowanie fundamentów, a za zakończenie zabudowy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ” - czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tylko sprzedaż działek a kiedy Ratusz na sprzedaż
(2021.06.22)

info

30  
  12
Do dzialki hałas ze złomowca w gratisie.
Buhaha (2021.06.22)
Jak zwykle chaos i brak spójnej koncepcji rozwoju urbanizacyjnego naszego miasta. Niestety te rządy w ratuszu już nas do tego przyzwyczaiły. ..
TeofilSkorupa (2021.06.22)
Nowy stadion dla Olimpi
82-300 (2021.06.22)

info

13  
  17
@TeofilSkorupa - Bardzo bobra decyzja i lokalizacja. Brawo UM i Prezydent. Taki urząd to przyjemność dla elblążan i Elbląga. Dziekuję za tak piekny rozwój naszego miasta.
Teofil Podskorupnik (2021.06.22)
Będzie kolejne osiedle dla inwestorów z Gdańska.
Bez zmian . (2021.06.22)
@Bez zmian . - Moga byc nawet z Dubaju byleby pieknie osiedla rosły.
Teofil Podskorupnik (2021.06.22)
@Teofil Podskorupnik - A tak poza tym wszyscy w domu zdrowi?
TeofilSkorupa (2021.06.22)
@TeofilSkorupa - Dokładnie tak samo wszyscy dobrze się czują jak w twoim domostwie szlachetny podnóżku PARTII, jak mniemam.
GłębokaMyśl (2021.06.22)
Jestem Za a nawet Przeciw
TeofilNadskorupa (2021.06.22)

info

8  
  1