Bez chętnych na dokumentację Wschodniej (aktualizacja)

26
08.05.2025
Bez chętnych na dokumentację Wschodniej (aktualizacja)
Nikt nie złożył oferty w postępowaniu na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy ulicy Wschodniej. Propozycje zainteresowane firmy mogły składać do końca kwietnia.

O braku złożonych ofert dowiedzieliśmy się od Joanny Urbaniak, rzecznika prasowego prezydenta Elbląga. Przypomnijmy: na początku kwietnia Urząd Miejski w Elblągu informował, że rusza przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy ulicy Wschodniej w Elblągu. Wcześniej odbywały się m. in. konsultacje z mieszkańcami dotyczące tego, jak miałoby wyglądać połączenie drogowe z ulicą Sybiraków. Temat dzieli elblążan, są środowiska podnoszące, że realizacja inwestycji zagraża Bażantarni, inni postulują jak najszybsze rozładowanie korków na ulicy Bema. Ten wątek związany z inwestycją opisywaliśmy wielokrotnie, proponowany obecnie przebieg połączenia drogowego skrytykował niedawno Ruch Nowy Elbląg.

- Prezydenta w najbliższym czasie czeka też niezła przeprawa w temacie budowy ul. Wschodniej, która ma przebiegać między Górą Chrobrego a Bażantarnią. Jest między przysłowiowym młotem a kowadłem, bo bez względu na to, jakie rozwiązanie ostatecznie zwycięży, znaczna grupa mieszkańców Elbląga będzie niezadowolona – pisał niedawno w komentarzu na naszych łamach redaktor naczelny portElu, Rafał Gruchalski.

Do biura prasowego elbląskiego magistratu skierowaliśmy pytania, czy i kiedy postępowanie zostanie ponowione oraz ile samorząd planował przeznaczyć pieniędzy na wykonanie tego zadania w poprzednim postępowaniu. W nierozstrzygniętym przetargu na wykonanie pełnej dokumentacji "Rozbudowy ul. Wschodniej w Elblągu" dawano 11 miesięcy od daty zawarcia umowy. Rozpoczęcie realizacji inwestycji oraz pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel planuje się na przyszły rok.

 

Aktualizacja, 8 maja:

Dziś (8 maja) otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane przez naszą redakcję pytania, przekazała nam je Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga:

- Postępowanie zostanie powtórzone - w najbliższych dniach zapadnie decyzja w jakim trybie. Art. 222 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych nakazuje podanie kwoty jaką zamierza zamawiający przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia bezpośrednio przed otwarciem ofert. W postępowaniu na Wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji pod nazwą: "Rozbudowa ul. Wschodniej w Elblągu" nie wpłynęła żadna oferta, w związku z tym nie było otwarcia ofert, a to oznacza, że obowiązek wskazany w art. 222 ust. 4 ustawy w takim przypadku nie powstał. Informacja była wprowadzona na platformę (zakupową UM w Elblągu, służącą do kontaktu z wykonawcami - red.), ale nie została opublikowana - po czasie składania ofert – wobec ich braku nieopublikowany komunikat został usunięty - wskazuje Joanna Urbaniak.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
hahaha
(2025.05.07)

info

18  
  3
Projektant tej ulicy zagwarantuje sobie trwałe miejsce w historii Elbląga
(2025.05.07)

info

14  
  13
Ale jaja, widać nikt nie chce zaprojektować takiej drogi. Czas więc wrócić do W1
(2025.05.07)

info

20  
  12
Mądrzy ludzie nie chcą być piętnowani. Czy w takim razie wszystkie firmy mające kompetencje do przygotowania tego typu projektów można zaliczyć do głosów zebranych przez Nowy Elbląg :)
Elo520 (2025.05.07)

info

9  
  12
Brak chętnych powinien miasto skłonić do zastanowienia czy warto z uporem maniaka pchać się tak blisko Bażantarni
(2025.05.07)

info

26  
  17
Tu będzie taka Wschodnia tak jak POrt jak nadbrzeże jak dodatkowy most na rzece jak remonty torów jak tramwaje itd... jak se wybraliście tak macie. Dla POcieszenie to nie tylko w Elblągu tak jest ale w całej Polsce / kompletny zastój ZERO inwestycji - w zamian zwolnienia... tak jak odlewnia E-g. Pieniądze rządowe PO wyborach miały płynąć szerokim strumieniem i gdzie one są w Zakopanem ?
Departament Uśmiechu ...? (2025.05.07)
Większym problemem niż korki na Bema są korki przed mostami Unii i Wyszyńskiego. Zamiast wyrzucać pieniądze na Wschodnią, która niewiele zmieni, poza przeniesieniem korków na Kościuszki i Królewiecką, należy zbudować kolejny most na rzece Elbląg.
(2025.05.07)
No i miasto zaskoczone jak przy wiekszości inwestycji, albo ceną usługi albo jak w tym wypadku. Z reguły jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I tak trwa dalej opera mydlana pt. Rozbudowa ul. Wschodniej.
(2025.05.07)
Lokalni POwcy za wszelką cenę i wszelkimi podchodami próbują zniszczyć Bażantarnie. Brońmy tego miejskiego skarbu przed tymi szkodnikami odpierając atak doprowadzmy do odwołania władz miejskich. Pozbawieni władzy nie będą mogli zniszczyć naszego lasu.
Lolka (2025.05.07)
Dlaczego nissan tak bardzo chce niszczyć Bażantarnie a nie widzi problemu w kładce eurokomuny? Kładka eurokomuny to główna droga wjazdowa od północy, posiada tylko jeden pas bez pobocza bez dróg rowerowych bez chodników. Należy kładkę eurokomuny wysadzić a w jej miejsce pobudować nowy szeroki most z chodnikami i drogimi dla rowerów aż do starej S7.Dlaczego nissan i jego dwór kompletnie nie widzą problemu w tym moście? Są ślepi i głusi na realne potrzeby miasta? Przecież rok temu obiecywał że pozyska środki z KPO i to będzie dobry czas dla Elbląga. Gdzie są te pieniądze z KPO i dlaczego to jednak nie jest dobry czas dla Elbląga?
Głębokie zaniepokojenie (2025.05.07)