Apartamentowiec z pozwoleniem na budowę

77
13.02.2025
Apartamentowiec z pozwoleniem na budowę
Wizualizacja inwestora
Prezydent Elbląga wydał pozwolenie na budowę apartamentowca z przystanią jachtową nad rzeką Elbląg przy miejskiej fosie. Ma tu powstać 100 pokoi, 80 miejsc parkingowych i 16 miejsc dla jachtów. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Inwestorem jest spółka CMP Center Management Polska, która już w 2022 roku za prawie 2,4 mln złotych netto kupiła od miasta działkę o powierzchni 0,7 ha przy ul. Warszawskiej. To teren byłej przystani, tuż przy miejskiej fosie, który od lat czeka na zagospodarowanie. Sprzedaż tej działki, która leży w granicach portu morskiego, zablokował początkowo ówczesny minister infrastruktury, ale jego decyzję uchylił sąd administracyjny, przyznając rację elbląskiemu samorządowi. Umowa sprzedaży została ostatecznie podpisana w lutym 2024 roku. Od tego czasu spółka wyburzyła zdewastowane budynki po byłej przystani, uzgodniła dojazd do planowanego apartamentowca, wykonała badania geologiczne i przygotowała projekt budowlany. Wniosek o pozwolenie na budowę złożyła pod koniec sierpnia ubiegłego roku, 11 lutego prezydent Elbląga wydał pozytywną decyzję.

W apartamentowcu, który ma mieć dwie kondygnacje i poddasze użytkowe, ma powstać 101 pokoi, 80 miejsc parkingowych w podziemnych garażu, a także 16 miejsc dla jachtów. Przy miejskiej fosie ma powstać również promenada oraz niezbędna infrastruktura.

przewiduje budowę budynku z jedną kondygnacją podziemną garażowo-techniczną i dwiema kondygnacjami nadziemnymi oraz poddaszem użytkowym z antresolą. Na wszystkich kondygnacjach budynku planuje się 101 pokoi. Projekt przewiduje budowę 80 miejsc parkingowych, w tym dwóch dla osób niepełnosprawnych, w garażu podziemnym. Zgodnie z projektem zagospodarowania terenu zaprojektowano 16 miejsc dla jachtów. Według odrębnego opracowania na działce nr 454/3 przy kanale miejskim przewiduje się wykonanie promenady, niezbędnej infrastruktury i usuniecie kolizji.

Prace budowlane mają zacząć się jeszcze w tym roku i potrwać do 15 miesięcy. - Po 2 latach oczekiwań na podpisanie umowy notarialnej, roku prac projektowych i uzgodnień, mamy upragnioną decyzję o pozwoleniu na budowę! Na koniec miesiąca powinna uzyskać klauzulę ostateczności i będziemy mogli kontynuować prace projektowe. Najpierw, projekt techniczny, następnie projekt wykonawczy i będziemy mogli rozpocząć rozmowy z generalnymi wykonawcami. Równolegle z negocjacjami z wykonawcami, rozpoczniemy przedsprzedaż lokali. Na przygotowanie projektu do przedsprzedaży i zamknięcia budżetu będziemy potrzebowali ok. 5-6 miesięcy. Zatem, gdzieś na początku wakacji, powinniśmy być gotowi do podpisywania pierwszych umów przedsprzedaży - informuje inwestor w swoich mediach społecznościowych.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
odważnie
spychacz (2025.02.13)

info

33  
  5
Powodzenia....
ixi (2025.02.13)

info

34  
  5
kler, czy sutenerzy wykupią?
(2025.02.13)
Apartamentowiec w którym będzie 101 pokoi. Dziwne czasy w których jednopojowe mieszkanie nazywa się apartamentem
Elblong miasto absurdów (2025.02.13)
Biedne to miasto. CBA będzie miało mnóstwo roboty jak wreszcie Polacy przejmą władzę.
(2025.02.13)
mówisz o patriotach zlodziejach z katoprawicy?
(2025.02.13)

info

52  
  42
Za kilka lat okaże się że budynek przeniesiony na wyspę spichrzów z 12 lutego znowu trzeba będzie przenosić aby kontynuować jednolitą zabudowę nad rzeką. Kto podjął decyzję o tej lokalizacji tego zabytku ?
Make Elbląg great (2025.02.13)

info

32  
  17
Biedny jesteś....
ixi (2025.02.13)
A co z remontem mostu na Al. Wyszyńskiego
(2025.02.13)
Na wizualizacji wygląda świetnie!
katon (2025.02.13)

info

38  
  3