... dyrekcja i komitet rodzicielski Szkoły Podstawowej nr 12 wystąpiły z wnioskiem o nadanie szkole imienia wielkiego ludowego poety mazurskiego Michała Kajki - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 18 lipca 1961 roku.
Projekt poparty został przez Inspektorat Oświaty. Uroczystość nadania nazwy szkole odbędzie się w nowym roku szkolnym.
Miło by było gdyby oprócz starań o patrona szkoły postarano się również o ciekawe, nowe zajęcia dodatkowe dla dzieci w nowym roku szkolnym oraz pomyślano o większej powierzchni dla dzieci zostających po lekacjach na świetlicy, w której dzieci się "kiszą" bo jest CIASNO !!!!!
O jeziora tak wspaniałe co zdobicie moje strony czyli wielkie czyli małe każdy z was jest zadowolony. I podziwia wasze brzegi, wasze kształty oraz biegi
To już w Elblągu nie ma i nie było sławnych Elblążan by Elbląskie szkoły nosiły jego imię tylko wybiera się kogoś z mazur. Żenada. Na siłę wpycha się Elblążan w ten region mazurski. DLACZEGO????