... ostatnie bardzo staranne przygotowania do udziału w Międzynarodowych Targach Poznańskich prowadzone są w elbląskiej Spółdzielni "Plastyk" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 9 czerwca 1961 roku.
Na stoisku spółdzielni znajdzie się ogółem około 50 nowych wzorów galanterii skórzanej. Będą to przede wszystkim wysokiej jakości teczki, walizki, nesesery i torebki damskie.
A dziś w XXI wieku w 2011roku nie ma juz "PLASTYKU_, ani elbląskich Zakładów Mięsnych, które tez miały swoje stoisko i były na targach poznanskich POLAGRA. Dziękujemy byłym i obecnym władzom miasta, że w Elblag nie mamy żadnej firmy na krajowym i światowym poziomie.
chwała styropianowcom zrobili porządek i zlikwidowali spółdzielnie PLASTYK, RENOME i wiele innych spółdzielni i zakładów. Zapomnieli tylko o spółdzielni P, S. S. Po co mieli wydawać kase na różnego rodzaju targi i wystawy.