Warto wiedzieć, że...

3
11.01.2011
... odbudowa Starego Miasta w Elblągu rozpocznie się w 1962 roku - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 11 stycznia 1961 roku.
Na ukończeniu jest już opracowanie szczegółowe urbanistycznego projektu wg założeń i wytycznych Prezydium WRN, z uwzględnieniem postulatów Komisji Budownictwa MRN. Stare Miasto otrzyma około 2.400 nowych izb, kilka lokali usługowych i dwie szkoły.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

.. .itrwa do dziś, i dlugo jeszcze potrwa, bo Elbląg w czasie wojny, tuz po, był bardzo zniszczony niemalze w 100%. A cegla z naszego starego miasta, jest. .. w Warszawie. A to dzięki komunistycznym ówczesnym rządom, w myśl glośnej akcji "Cały naród odbudowuje Warszawę '. Podobnie rzecz sie miala i w innych miastach, ale Elblag ucierpiał najbardziej.
MR,BIGOS (2011.01.11)

info

0  
  0
Niech się teraz jakoś Warszawka zrewanżuje za cegły, albo odda je do Elbląga.
elv (2011.01.12)

info

0  
  0
Stare Miasto w Elblągu powróciło do życia dzięki pomysłowi i realizacji trzech facetów : śp. Henryka Bagińskiego i żyjących Maurycego Fedyka i Włodzimierza Mielnickiego. Innych ojców tego wielkiego Projektu - brak. Już najwyższy czas; aby władze Elbląga oficjalnie uznały ten doniosły fakt historyczny.
(2011.01.12)

info

0  
  0