W Suchaczu brudna plaża

3
17.06.2008
Suchacz jest jedną z popularnych miejscowości letniskowych w powiecie elbląskim, informował Głos Elbląga z 17 czerwca 1958 r.
Malownicza wieś nad zalewem zapełnia się w miesiącach letnich liczną rzeszą urlopowiczów. Przyjeżdżają tu przeważnie rodziny pracowników PKP. Warunki odpoczynku są idealne, a okolice piękne. Jedynie „plaża” odstrasza przybyszów. Mała, zaniedbana, zaśmiecona łączka obok stacji kolejowej nie może nikogo zadowolić. Rzecz jasna przygotowanie właściwej plaży kosztowałoby wiele, a na to nas w tej chwili nie stać, ale po gospodarsku można poprawić dużo. Wystarczy wyrównać teren i oczyścić ze śmieci i odpadków. Tego właśnie należy oczekiwać od Prezydium GRN w Suchaczu, - gospodarza terenu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

czyli bez zmian
jaj (2008.06.17)

info

0  
  0
I ja dodam że od ukazania się w tamtych czasach tego tekstu nic się nie zmieniło. W dodatku śmierdzi z tego strumyka jak z niemytej ci. .. .albo centrali rybnej. Czy władze Tolkmnicka nie mają zamiaru nic z tym robić ? Bo domniemywam że za kolejne kilkadziesiąt lat, nasze wnuki umieszczą w cyber przestrzeni identyczny tekst.
S Elblonga jeztem (2008.06.17)

info

0  
  0
Burmistrz Tolkmicka spokojnie sobie śpi, tak jakby to nie dotyczyło jego gminy. Nie wspomne o drogach konczy się gmina Elbląg zaczynają się wertepy.
hekra (2008.06.18)

info

0  
  0