Przy wejściu do gmachu Muzeum Pomorskiego w Gdańsku, wisi piękny plakat, zalecający turystom uroki naszego regionu i wyrażający przekonanie, iż rzeczą nieodzowną dla poznania ich jest zwiedzenie muzeów w Kartuzach, Lęborku i Kwidzynie. O Elblągu – natomiast – głucho na afiszu!
Więc bardzo prosimy dyrekcję „pomorską”: nie pomijajcie Elbląga w swojej propagandzie.
To nic, że co cenniejsze jego eksponaty zabrał Gdańsk. Pomimo wszystko Elbląg ma też rzeczy godne obejrzenia. Czyż nie?
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter