W sprawie ogłoszenia

2
12.05.2006
Do Muzeum Pomorskiego w Gdańsku - nie pomijajcie Elbląga w swojej propagandzie, informował Dziennik Bałtycki z 12 maja 1956 r.
Przy wejściu do gmachu Muzeum Pomorskiego w Gdańsku, wisi piękny plakat, zalecający turystom uroki naszego regionu i wyrażający przekonanie, iż rzeczą nieodzowną dla poznania ich jest zwiedzenie muzeów w Kartuzach, Lęborku i Kwidzynie. O Elblągu – natomiast – głucho na afiszu! Więc bardzo prosimy dyrekcję „pomorską”: nie pomijajcie Elbląga w swojej propagandzie. To nic, że co cenniejsze jego eksponaty zabrał Gdańsk. Pomimo wszystko Elbląg ma też rzeczy godne obejrzenia. Czyż nie?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

...obecnie gdybysmy byli pod zaborem gdanskim, nie olsztynskim, sytuacja bylaby podobna.
(2006.05.13)

info

0  
  0
Wiekszosc mlodych i uzdolnionych zabiera gdansk, reszte mlodych mniej uzdolnionych jedzie szorowac toalety w UK, a panowie w trzech paskach zostaja w Elblagu... a rodzynki... oni juz dawno wyemigrowali z Elblaga.
PoludniePolski (2006.05.14)

info

0  
  0