Telewizory, radia i anteny

7
30.03.2012
Ostatnio mniej jest w Elblągu utyskiwań na naprawy aparatów, więcej natomiast na ich brak - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 30 marca 1962 roku.
Najgorzej przedstawia się sprawa z telewizorami. Jak nas poinformowano w Wydziale Handlu Prezydium MRN w Elblągu - rozdzielnik przewiduje dostarczenie na rynek elbląski 750 telewizorów w ciągu roku. W I kwartale br. elbląski SORT otrzymał 71 Szmaragdów, 18 Neptunów, 15 Waweli I i 61 Waweli II - łącznie więc 165 telewizorów. W tej ilości 20 telewizorów okazało się nie zdatnych do sprzedaży. Wynika z tego, że dostawy są poniżej planu. Stąd wędrówki elbląskich nabywców do Gdańska, gdzie podaż telewizorów jest daleko większa. Oblicza się, że popyt na telewizory w Elblągu kształtuje się w granicach 150 sztuk miesięcznie.
   Lepiej już przedstawia się sprawa z radioodbiornikami, ale i tu brakuje niektórych typów, a zwłaszcza "Aidy", "Ramony" i "Rapsodii". Natomiast pokazała się wreszcie w sprzedaży pewna ilość poszukiwanych lamp elektronowych. Rozwiązano także problem anten telewizyjnych. Pracuje już specjalna brygada montażowa, która przyjmuje zlecenia. Koszt instalacji jednej anteny kształtuje się w granicach około jednego tysiąca złotych.
   
   
(jr)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A w zbiorczych jak telewizji cyfrowej nie było, tak nie ma. Już niedługo przecież wyłączą analogową, a nie da sie wszystkiego przestawić w miesiąc
TV_maniak (2012.03.30)

info

0  
  0
Cyfrową można w E-g na kawałku drutu oglądać.
iuyt (2012.03.30)

info

0  
  0
Typowo polskie podejscie, włóż druta będzie odbierało. Po co wymagać aby było w gniazdku ?? heheheh
hehee (2012.03.30)

info

0  
  0
@TV_maniak zamiast nic nie robic i leniwie czekac moze bys sam poszukal, kilka sekund i w google bys znalazl, na terenie elblaga termin maja do maja 2013
(2012.03.30)

info

0  
  0
Ja tam nie kupuje dekodera, odpoczne sobie od telewizji i nie bede musial już placić abonamentu poniewaz moj tv nie bedzie juz przystosowany do ogladania nadawanego pragramu. Mam wszystko w internecie
wentylll (2012.03.31)

info

0  
  0
Mi też nie podłączyli do zbiorczej anteny, a chciałbym bardzo cyfrową, wtedy premiera będę mógł dokładniej widzieć :D
Katar_sienny (2012.03.31)

info

0  
  0
No to meczykow nie ogladniemy w hd :(
awatrio (2012.03.31)

info

0  
  0