Telewizja w Elblągu u progu realizacji

3
23.12.2008
W Elblągu jeszcze przed pół rokiem mówiło się z niewiarą o budowie przekaźnikowej stacji telewizyjnej i możliwości odbioru programów gdańskiej stacji telewizyjnej, informował Dziennik Bałtycki z 1958 r.
Niewiara ta musiała ustąpić wobec faktów, którymi są zarówno mocno zaawansowane roboty budowlane przy stacji przekaźnikowej na Maślanej górze w Milejewie, jak i ostatni pokaz telewizyjny w siedzibie Obsługi Radiotelewizyjnej przy ul. Hetmańskiej 10. Jak nas informuje Społeczny Komitet do Spraw Telewizji, budowa elbląskiej stacji przekaźnikowej posuwa się z każdym dniem naprzód. Ostatnio załoga EFUK w ramach czynu społecznego wykonała dla stacji pomost oraz szereg elewatorów do odciągów (przy masztach). Jest to nie lada pomoc, jeśli się weźmie pod uwagę, że ogólna jej wartość przekracza kwotę 30 tys. zł. Czyn załogi EFUK powinien znaleźć jak najwięcej naśladowców. Dobrze by było, gdyby w ich liczbie znaleźli się członkowie elbląskiego oddziału NOT, których doświadczenie i wiedza techniczna mogłaby oddać duże usługi przy budowie i ewentualnym ulepszeniu stacji. Ostatni pokaz urządzony przez kierownictwo SOR, był bardzo udany. W Elblągu całkiem nieźle odbiera się też programy warszawskie. Miejmy nadzieję, że kiedy Gdańsk przejdzie do nadawania stałych programów – elbląska stacja przekaźnikowa będzie także gotowa do pracy. Zaopatrujmy się więc zawczasu w telewizory, które będziemy mogli nabywać nie tylko za gotówkę, ale i na raty.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

ciekawe
(2008.12.23)

info

0  
  0
pierwszy raz ogladalem TV w swietlicy hotelu robotniczego (chyba) Zamechu, wejscie od placu Slowianskiego, to był 1959 r. Telewizor mial chyba 14 cali, obraz cz-b, śniezył jak licho, kiepski kontrast i ostrość, . .. .. szedł jakiś teratr TV, sala byla nabita
Marcyś (2009.01.11)
Ja też wtedy pierwszy raz oglądałem TV właśnie tam. Szukam znajomych i.kolegów./ koleżanek z Liceum dla pracujących na Królewieckiej z lat 1958-1962
man2109@interia.pl (2017.11.17)