Stonka

3
07.08.2006
Podczas lustracji pól znaleziono ognisko stonki w Nowakowie, informował Dziennik Bałtycki z 7 sierpnia 1956 r.
Pracownicy MZBM z Elbląga, podczas lustracji pół PGR NOWAKOWO II, wykryli duże ognisko stonki ziemniaczanej, w którym znaleziono ponad 50 dojrzałych owadów i większą ilość larw. Fakt ten winien wpłynąć na zasadniczą zmianę stanowiska niektórych obywateli, którzy w sposób nieuzasadniony i niezrozumiały bagatelizują wcale nie urojone lecz jak najbardziej realne niebezpieczeństwo grożące uprawom kartoflanym w rejonie Elbląga.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Historia zatoczyła koło z tą róznica że teraz kartofle wespół ze stonką robią lustracje.
(2006.08.07)

info

0  
  0
Lustracji boją sie tylko czerwone sprzedawczyki chłopie.
Komuno won (2006.08.07)

info

0  
  0
niektórzy zapomnieli ze polityka to nie historia, czerwone sprzedawczyki maja w d**ie lustrację , trówniez tam maja ja bezrobotni na pośredniaku i 2 mln emigrantów, którzy w kraju pracy nie mają.Bo jakieś kartofle i kacze oszołomy o niczym innym od 17 lat nie potrafią mówic jak o lustracji.
oszołomy prawiczki won. (2006.08.07)

info

0  
  0