Sami lokatorzy dbać muszą o drobne naprawy mieszkań

5
12.09.2011
Wprowadzony ostatnio do użytku przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Elblągu regulamin porządku domowego zobowiązuje użytkowników mieszkań do szczególnej opieki nad powierzonymi im lokalami - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 12 września 1961 roku.
Szczególnie na podkreślenie zasługuje fakt uregulowania sprawy drobnych napraw, których koszt często przekraczał dawniej roczne opłaty komornego. Obecnie drobne naprawy wykonywać muszą sami lokatorzy. Warto podkreślić, że w wypadku niemożliwości wykonania niezbędnych napraw przez lokatora może on zlecić odpłatnie ich wykonanie MZBM.
   W stosunku do mieszkańców, powodujących niszczenie lokalu i uchylających się od wykonywania napraw, regulamin przewiduje sankcje karno-administracyjne.
   
   Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
   
   
(a)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

teraz jest takie samo g. .. o, Nowaczyk odejdź. .. .. jestes nic wart
croll (2011.09.13)

info

0  
  0
croll - co ty masz za drobne naprawy w swoim domu, skoro przewyzszaja one koszty rocznego czynszu? Siekierą chałupę co tydzień demolujesz? Croll - odejdź, malkontencie, skoro ci sie nie podoba.
froll (2011.09.15)

info

0  
  0
za granicą odświeża się chatę co dwa latawymiana AGD wiadoma sprawa a w Polsce co??? ludzie na czynsz nie mają!!!!!nie wspomnę o wypadzie na wycieczkę do ciepłych krajów???stać was na MALEDIWY pojechać??? Stać was na wymianę auta co drugi rok bo się nudzi!!!!!pytam się!!!!! odp jest prosta NIE !!!!! Więc weźcie widły i rozwalcie ten SEJM I tych darmozjadów co *****pierd*****zą w stołki bo nigdy tego nie będziecie mieli co ja mam będąc za granicą!!!!! życie jest za krótkie aby tak wegetować. .. .wiem coś na ten temat bo sam tak miałem jak byłem w Polsce. .. .Studia nie pomogą !!!!! bez znajomości nikt wam posady za 5tyś nie da!!!!
Małysz (2011.09.16)

info

0  
  0
czy wymiana całego pinu kanalizacyjnego to jest drobna naprawa?
(2011.09.17)

info

0  
  0
Do Małysza. Po trzykroć TAK. Stać mnie na samochód po 2 latach, byłem w Egipcie na wczasach, mam ładną willę. Stać mnie na wymianę AGD po 2 latach. Wystarczyło się uczyć, dać innym zarobić. Nigdy nie byłem malkontentem-sam doszedłem do tego, co mam. Nie wystarczy narzekać - trzeba również ruszyć swój mózg i zacząć myśleć.
nie-malkontent (2011.09.18)

info

0  
  0