Przystanek pijacki

3
10.09.2008
Już od dłuższego czasu kiosk nr 32 Spółdzielni Inwalidów na rogu ulic Słonecznej i Struga stał się ostoją dla pijaków i obiboków, informował Dziennik Bałtycki z 10 września 1958 r.
Całymi godzinami gromadzą się oni przed kioskiem i „doprawiają się” do reszty mocnym piwem lub porterem, którego w kiosku nigdy nie braknie. Mieszkańcy domów w pobliżu kiosku mają już dość bełkotu pijanych osób, krzyków i wulgarnych wyrazów, a nierzadko awantur, urządzanych pod oknami. Jak zlikwidować ten przystanek pijacki? Po pierwsze należy ograniczyć w kiosku sprzedaż piwa i porteru dla ludzi pijanych. Po drugie, dozorujący tę dzielnice miasta milicjant powinien częściej odwiedzać kiosk i od tych, którzy zakłócają spokój – inkasować mandaty, a może nawet wysłać kogoś „bardzo zmęczonego” na odpoczynek do komisariatu. Takie metody na pewno pomogą.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A teraz pijaczki kryją sie za każdym sklepem po ogrodach. Np. w ogrodach pomiędzy Robotniczą a Próchnika za sklepem Gregor. I jest rok 2008.Śmejmy się!!! Czas sie zmienił?? Tak na gorsze!! A tak poza tym niegdyś urocza ulica Próchnika jest ulicą slumsów. Przyczynia sie do tego: Brak śmietników, ogromne drzewa, które kazdy obcina po swojemu, bo w mieszkaniach ciemno jak w piekle, nowi mieszkańcy parkują samochody gdzie wygodniej, nawet na rabatach, dawniej rosły tam róże Prosimy o pomoc PanaPrezydenta bo wszystkie apele do zarzadcy nie skutkują!!
chello (2008.09.10)

info

0  
  0
No, no. To od 50 lat niewiele się zmieniło. Nadal stoją od samego rana i bełkoczą.
bobik (2008.09.10)

info

0  
  0
Widać w Eblągu taka tradycja. Na ulicy Komeńskiego też popołudniami zbierają się menelki w wieku ok 30lat na piwku przy przy kiosku spożywczym. Nikomu to nie przeszkadza nawet pani radnej która tam mieszka.
Budowlaniec niepijący (2008.09.11)

info

0  
  0