Silne pragnienie (bez cudzysłowu) elblążan potwierdzają cyfry uzyskane z Elbląskich Zakładów Piwowarskich, informował Głos Elbląga z 12 stycznia 1960 r.
Otóż w 1959 r. mieszkańcy miasta i powiatu wypili 4.263.400 litrów piwa. Dzieląc tę liczbę przez liczbę mieszkańców dowiemy się, że każdy z nas wypił ponad 4 litry piwa.
Ja jestem na odwyku. .. .. mlecznym. Powiedzieli mi że dwa litry mleka dziennie to dla mnie zbyt szkodliwe :-( Olaf, daj jakiś tekst o tym że mleko to samo zdrowie :-) Może być tekst z tamtej epoki, byle by było że mleko jest zdrowe. Doszło do tego że muszę się ukrywać z piciem mleka :-(