Według stanu na koniec grudnia 1961 roku w Elblągu i powiecie było 16.428 odbiorników radiowych, lampowych. Włączywszy w to tzw. radiofonię bezprzewodową, ilość punktów wzrośnie do 17.563. Natomiast radiofonia przewodowa, posiada łącznie 5.166 głośników. Bardzo szybko rośnie ilość telewizorów. Na dzień 1 stycznia br. w mieście i powiecie zarejestrowano 1034 aparaty telewizyjne.
Jak informuje Obwodowy Urząd Pocztowy, plan perspektywiczny rozwoju radiofonii przewiduje, że do końca 1965 roku powinno być w mieście i powiecie 30 tys. odbiorników radiowych lampowych oraz 15 tys. telewizorów. Wynika z tego, że radio będzie miała prawie każda rodzina, a telewizor co druga rodzina.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter