Pomoc państwa dla wsi elbląskiej

2
17.01.2006
Dla gospodarstw nie posiadających dostatecznej ilości inwentarza zakupiono 60 krów i 40 macior, przeznaczając na ten cel 400 tysięcy złotych, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 17 stycznia 1956 r.
O tym, jak wielką wagę przywiązuje się do gospodarki hodowlanej na Żuławach, mogą świadczyć przykłady pomocy, jakiej udziela państwo wsi elbląskiej. W 1955 r. np. zakupiono z kredytów inwestycyjnych dla spółdzielni produkcyjnych inwentarz żywy o wartości 500.000 złotych. W tym samym czasie, dla gospodarstw indywidualnych wydano na ten cel 148.401 złotych. Dla gospodarstw nie posiadających dostatecznej ilości inwentarza zakupiono 60 krów i 40 macior, przeznaczając na ten cel 400 tysięcy złotych. Ponadto 50 tysięcy złotych przeznaczono na premię dla przodujących hodowców powiatu. Podane cyfry wyraźnie świadczą o tym, że państwo przywiązuje olbrzymią wagę do hodowli i nie szczędzi pomocy tym wszystkim, którzy wykazują troskę o jej prawidłowy rozwój.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Umieszczanie wiadomości sprzed 50 lat na samej górze strony jest być może zabawne, ale i konsternujace. Bo jeśli czytam tytuł "Pomoc państwa dla elbląskiej wsi" i myślę sobie - dobrze sie dzieje, a dopiero po dokładnym przyjrzeniu widze, że to informacja sprzed lat, no, wybaczcie, to moze irytować. Poza tym czy wiadomościa rchiwalne zasługują na tak eksponowane miejsce. Polecam pod rzowagę redaktorom.
Cypis (2006.01.17)

info

0  
  0
Każda fura gnoju wywieziona na pole to cios w plecy zachodnim imperialistom.
Zyga (2006.01.18)

info

0  
  0