Pokazowe rozprawy w zakładach pracy

5
04.02.2011
Wydział Spraw Wewnętrznych Prezydium MRN w Elblągu przystąpił obecnie do organizacji pokazowych rozpraw Kolegium Karno-Administracyjnego w kluczowych zakładach pracy - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 4 lutego 1961 roku.
Będą to otwarte rozprawy za różnego rodzaju wykroczenia pracowników danego zakładu, udostępnione wszystkim pozostałym pracownikom. Pierwsza tego rodzaju rozprawa pokazowa o wykroczenia chuligańskie i antyalkoholowe odbędzie się w dniu 8 bm. o godz. 13 w sali nr 256 w budynku administracyjnym "Zamechu". Należy spodziewać się, że wprowadzenie tego rodzaju rozpraw pokazowych i otwartych w kluczowych zakładach pracy przyczyni się w dużej mierze do zmniejszenia ilości wykroczeń, szczególnie wypadków chuligaństwa i pijaństwa wśród załóg. Przebieg rozpraw każdorazowo będzie publikowany w prasie lokalnej.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I tak się niczego nie nauczyli. ..
(2011.02.04)

info

0  
  0
He, he, a jeszcze niedawno słyszło się w ALSTOM teksty: Co za czasów człowiek dożył, żeby się nie można było spokojnie w pracy nap. .. .. lić. Na szczęście to już przeszłość :)
Nie abstynent (2011.02.05)

info

0  
  0
Historyczny artykuł, ale cały czas żywy w niektórych zawodach ( piekarz )
Nie abstynent (2011.02.05)

info

0  
  0
Ale pręgierza na rynku jak nie było tak nie ma, a szkoda. Przydał by się i to nie raz.
rybak (2011.02.05)

info

0  
  0
To były dobre czasy człowieka w pracy szanowali i napić się było można, na przykład na piwo można było wyskoczyć do PIOTRUSIA na ZATORZU a dziś ta TRADYCJA zagineła w NARODZIE. A jak ktoś tych czasów nie pamięta to niech lepiej nie komentuje tego tematu. Nie wrócą te lata żal.
(2011.02.08)

info

0  
  0