Nieżyciowe zarządzenie elbląskiego MPK

4
25.07.2008
Ogólnie wiadomo, że młodzież szkolna korzysta ze zniżek przy przejazdach tramwajowych, informował Dziennik Bałtycki z 25 lipca 1958 r.
W Elblągu korzystanie ze zniżek uzależnione jest jednak od okazania legitymacji szkolnej. Tak brzmi bowiem zarządzenie miejscowego MPK. Zarządzenie to jest sensowne w stosunku do młodzieży starszej i zapobiec ma prawdopodobnie nadużyciom ze strony osób, nie uprawnionych do korzystania ze zniżek. Absurdalnym natomiast wydaje nam się żądanie okazywania legitymacji od młodzieży do lat 14, o której z góry wiadomo, że uczęszcza do szkoły. Szczególnie obecnie – w okresie ferii szkolnych – trudno żądać, aby dzieci posiadały przy sobie legitymacje szkolne, które bardzo łatwo mogłyby zagubić.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

No patrzcie i 50 lat minęło i się nie wiele zmieniło. Totalną głupotą jest, że małe dzieci, które na oko widać, że mają 7-16 lat, też muszą okazywać podbitą legitymacje. Przecież w Polsce jest odgórnie narzucony obowiązek pobierania nauki do 18 roku życia, więc skoro widać, że dziecko nie ma jeszcze 18 lat, to znaczy, że musi uczęszczać do szkoły i musi mieć zniżki na korzystanie ze środków komunikacji. ..
vkx (2008.07.25)

info

0  
  0
popieram no chyba ze gdzies pracuje
terblo (2008.07.25)

info

0  
  0
a moim zdaniem to mlodziez nie powina nic placic bo niby z jakiej racji? a jesli juz to niech emerycio i rencisci tez placa, chocby za ulgowe, bo to nie jest sprawiedliwe. .
Conca go for glory (2008.07.25)

info

0  
  0
"Szczególnie obecnie – w okresie ferii szkolnych – trudno żądać, aby dzieci posiadały przy sobie legitymacje szkolne, które bardzo łatwo mogłyby zagubić". To w takim razie po co dzieciom ta legitymacja ?? Zeby ja miec w domu?? Po to zostala wydana, zeby mozna bylo potwierdzic tozsamosc dziecka nie tylko podczas kontroli biletów.
(2008.08.02)

info

0  
  0