Jak będzie odbudowane Stare Miasto

4
16.04.2008
Ciągnąca się od wielu lat odbudowa Starego Miasta w Elblągu zaczyna wreszcie przybierać realne kształty, informował Dziennik Bałtycki z 16 kwietnia 1958 r.
Jak informuje Przewodniczący Prezydium MRN inż. Sawicki, w br. gotowy będzie projekt odbudowy. Przewiduje się, że w dawnym stylu odbudowana zostanie tylko ulica Wigilijna oraz kilka zabytkowych kamieniczek, natomiast pozostały obszar zajmie nowoczesne budownictwo. Wzdłuż rzeki Elbląg urządzone zostaną bulwary oraz pas zieleni. Może to i lepiej, zwłaszcza, że na odbudowę całej Starówki państwo nie może sobie pozwolić, a sterczące od wielu lat gruzy nie przysparzają wcale piękności miastu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

W 2008 troche inaczej- starowka niech radzi sobie sama a miasto wybuduje nowa, piekna MODRZEWINE. A ile skrzyzowan po drodze ze swiatlami bedzie mozna zaprojektowac. .. ..
PG (2008.04.16)

info

0  
  0
Całe szczęście że się nie udało i Stare Miasto powstaje tak jak obecnie i nie jest blokowiskiem jakich nie mało w E-gu. Jak to by wyglądało - wystarczy pojechać do Malborka i zobaczyć jak na tle Zamku wyglądają "urocze, nowoczesne" pudełka identyczne jak te z 1000-lecia 2-10 tylko ciut niższe. Mieliśmy (my elblążanie) szczęście że nie obdarzono nas takim dziedzictwem.
MirCrow (2008.04.17)

info

0  
  0
Cóż, autorem malborskiej starówki jest ten sam, co nieco później ozdobił elbląską. ..
(2008.04.17)

info

0  
  0
a dla mnie wystarczyloby gdyby na tej starowce skonczyli budowac to co zaczeli. .. i tak juz troche sie zabudowalo. jak powstanie za duzo budynkow to zniknie caly urok naszej starowki:((miejsca przestrzennego z parczkiem kolo kanalu elb. .. prosze nie szalejcie z tymi budynkami. nowoczesne budownictwo juz nie bedzie tam potrzebne!!to juz nie bedzie ta sama starowka jak bedzie zagniezdzona budynkami!!!
dnigga (2008.04.17)

info

0  
  0