Jak informuje Przewodniczący Prezydium MRN inż. Sawicki, w br. gotowy będzie projekt odbudowy. Przewiduje się, że w dawnym stylu odbudowana zostanie tylko ulica Wigilijna oraz kilka zabytkowych kamieniczek, natomiast pozostały obszar zajmie nowoczesne budownictwo. Wzdłuż rzeki Elbląg urządzone zostaną bulwary oraz pas zieleni.
Może to i lepiej, zwłaszcza, że na odbudowę całej Starówki państwo nie może sobie pozwolić, a sterczące od wielu lat gruzy nie przysparzają wcale piękności miastu.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter