W ub. roku były tu prowadzone wstępne roboty, które zostały jednak przerwane. Obecnie, jak poinformował nas Zarząd Spółdzielni "Wolność", roboty będą kontynuowane od 1 kwietnia. Spółdzielnia uzyskała na ten cel 2 mln. kredytu. Roboty będą prowadzone przez Gdańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. W tym roku przewiduje się doprowadzenie hali do stanu surowego zamkniętego, w przyszłym - przekazanie jej do użytku.
Spółdzielnia złożyła już zamówienie na komplet maszyn cukierniczych, które zaczną nadchodzić sukcesywnie przy końcu przyszłego roku. Zakład będzie zatrudniał 350 pracowników, w tym większość kobiet. Rozruch produkcyjny przewidywany jest od marca 1963 roku. Dodajmy, że koszt budowy tej fabryki wyniesie ogółem około 10 mln złotych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter