Fabryka cukierków powstanie w Elblągu

8
16.03.2011
Informowaliśmy już naszych czytelników o odbudowie hali fabrycznej przy ul. Osińskiego w Elblągu. Hala ta ma być przeznaczona na pomieszczenie fabryki cukierków - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 16 marca 1961 roku.
W ub. roku były tu prowadzone wstępne roboty, które zostały jednak przerwane. Obecnie, jak poinformował nas Zarząd Spółdzielni "Wolność", roboty będą kontynuowane od 1 kwietnia. Spółdzielnia uzyskała na ten cel 2 mln. kredytu. Roboty będą prowadzone przez Gdańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. W tym roku przewiduje się doprowadzenie hali do stanu surowego zamkniętego, w przyszłym - przekazanie jej do użytku.
   Spółdzielnia złożyła już zamówienie na komplet maszyn cukierniczych, które zaczną nadchodzić sukcesywnie przy końcu przyszłego roku. Zakład będzie zatrudniał 350 pracowników, w tym większość kobiet. Rozruch produkcyjny przewidywany jest od marca 1963 roku. Dodajmy, że koszt budowy tej fabryki wyniesie ogółem około 10 mln złotych.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Patrz pan że Wolność jako jedni z nielicznych przetrwali do dziś. Nie dali sie komunie i milicji.
asystent asesora (2011.03.16)

info

0  
  0
najfajniejsze wycieczki szkolne do fabryki cukierków, no i ten zapach świeżych krówek - niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa. ..
(2011.03.16)

info

0  
  0
a dlaczego nie buduje tego elbląska firma? mamy mocne firmy budowlane
(2011.03.16)

info

0  
  0
Zamurowało mnie. co za idiota.
(2011.03.16)

info

0  
  0
A Ja oplułem monitor. Co za debil. ..
Ploterek (2011.03.16)

info

0  
  0
No tak. Oprócz sklepów, w Elblągu nic się nie buduje, dlatego czas wrócić do 1961.Proponuję nawet do 1920 i oddać miasto tym, którzy potrafili nim zrządzać.
Obiektywny. (2011.03.16)

info

0  
  0
To nie jest jednostkowy wybryk. To jest wschodzący kwiat polactwa w kolejnym pokoleniu, ą że nie czytają ze zrozumieniem, był czas przywyknąć.
Mikuś Rej (2011.03.17)

info

0  
  0
Na szczęście nie zginie Elbląg dzięki takim geniuszom, jak wyżej zabierający głos Ploterek, Mikuś Rej i Jeden Niepodpisany. Rzuci się "idiotą" lub "debilem" i od razu samopoczucie się poprawia i świadomość własnej rozumności rośnie po granice możliwości. ..
Żuber (2011.03.22)

info

0  
  0