"Dni Działkowca"

4
09.09.2011
Rokrocznie w okresie od 2 do 10 września trwają ogólnopolskie "Dni Działkowca" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 9 września 1961 roku.
Tego typu "hobbystów" jest w Polsce ponad 300 tysięcy, a wielu z nich przy pomocy działki poważnie reperuje swój budżet domowy. W każdym razie dla działkowca zapasy warzyw na zimę nie przedstawiają żadnego problemu. Dodać trzeba, że wielu posiadaczy działek hoduje na swych skromnych skrawkach gruntu naprawdę pokazowe okazy najróżniejszych owoców i warzyw.
   
   Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Myslałam, ze te działki są już wykupione, a okazuje się, ze jeszcze tam komuna trzyma sie dobrze. Wiadomo, dlaczego :-). Stare komuszki, które tym zarzadzają musza mieć cieple posadki, bo inaczej tego sie wytłumaczyć nie da. Tu komuna aracać nie musi, bo wcale nie ruszyła sie z miejsca.
(2011.09.11)

info

0  
  0
działki, ach te działki nie jednemu zycie zmarnowały. komuna działki dawała, żeby po pracy obywatel miał zajęcie, żeby nie myślał co do garnka włożyć, bo w sklepach był ocet, a na działkach ogórki. szanowni działkowicze dziś działka jest potrzebna jak te dziury na ulicachdzia
DZIAŁACZ (2011.09.12)

info

0  
  0
A co wam, k. .. wa przeszkadza, elbląskie marudy???
(2011.09.14)

info

0  
  0
Najlepiej pić piwo pod blokami.
(2011.09.19)

info

0  
  0