Czy wiecie , że…

3
05.02.2009
…w Elblągu założonych jest 1.700 aparatów telefonicznych, informował Głos Elbląga z 5 lutego 1959 r.
…w 1957 roku w Elblągu przeprowadzono 260 tysięcy rozmów telefonicznych międzymiastowych, a w 1958 r. 280 tysięcy rozmów. Najwięcej rozmów przeprowadzono z Gdańskiem i Warszawą. xxx …w Elblągu zarejestrowanych jest 11 tysięcy aparatów radiowych, a w powiecie elbląskim 2 tysiące. xxx …w Elblągu obok aparatów radiowych zainstalowanych jest 4.500 głośników radiowych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Tiiaaaa, szkoda, że nie podano ile nr tel. było w Elblągu do 1945 r. Trzynaście lat po wojnie komuchy NIC nie zrobiły i w dalszym ciagu wykorzystywały starą, poniemiecką centralę Strowgera - aż do końca lat 70.!!!! To był postęp!!
4 cyfry (2009.02.05)

info

0  
  0
A w połowie lat 80.na zamówioną "na centrali" rozmowę np. z Zachodnim Berlinem trzeba było czekać 2-3 dni w domu - prawie jak w areszcie domowym! A na zainstalowanie telefonu w domu (numeru) u dyr. Lange - trzeba było czekać - bagatela - 8 lat !!!!
ot zwykła komuna (2009.02.05)

info

0  
  0
jasu Głośniki Radiowe ale jazda
(2009.02.11)

info

0  
  0