Rodzice byli kompletnie pijani, dzieci zabrali policjanci

35
09.11.2016
Rodzice byli kompletnie pijani, dzieci zabrali policjanci
fot. policja
Dwoje dzieci w wieku 10 i 14 lat trafiło do placówki opiekuńczej po interwencji pracowników socjalnych i policjantów w jednym z elbląskich mieszkań. Kompletnie pijani rodzice nie byli w stanie zajmować się swoimi pociechami. Matka miała 3,5 promila alkoholu w organizmie, ojciec - 1,7. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.
Interwencja miała miejsce wczoraj (8 listopada) około godz. 18 na ulicy Topolowej w Elblągu. Policjantów wezwali pracownicy socjalni. Funkcjonariusze zastali kompletnie pijanych rodziców. 35-letnia kobieta miała 3,5 promila alkoholu w organizmie, jej mąż - 1,7. Opiekowali się dwójką dzieci w wieku 10 i 14 lat. W żaden sposób nie byli w stanie zapewnić im bezpieczeństwa. Podjęto decyzję, żeby umieścić dzieci w placówce opiekuńczej. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i 500+ poszło się je. ..
(2016.11.09)
Takich starych do kopania rowów.
xmarcin (2016.11.09)
To teraz zamiast chlac za robotę może się jakaś wezma
(2016.11.09)

info

26  
  3
To zajście jest oczywiście naganne szczególnie jeśli nagminnie się powtarza i są awantury, ale 1) w każdy weekend należałoby zamknąć 1/4 Elbląga 2) uroczystości weselne 90% dorosłych po spożyciu alkoholu i dzieci są tam obecne 3) wyjście do lokalu wypicie 1-2 piw i już może być problem
nieoceniampochopnie (2016.11.09)
Chyba Twoje
XMAN (2016.11.09)
@xmarcin - A Ty ile musiał byś wykopać rowów ?
(2016.11.09)
kurcze tez mialem 14 lat. rodzinne imprezy i cala rodzinka uchlana nikt z tego powodu afery nie robil inna sprawa jak patologia pije dzien w dzien a dzieciaki samopas w takim przypadku interwencja jak najbardziej zasadna
wrrrrrrrrrr (2016.11.09)

info

15  
  2
Ciekaw jestem ilu tych "porządnych" rodziców daje w palnik, kiedy dzieci pójdą spać. ..
sandman (2016.11.09)
25-30 lat temu jakoś nikomu to nie przeszkadzało, nikt nie donosił. Większość rodziców wypiła, a dzieci przeżyły, miały się dobrze i nikt z tego sensacji nie robił. Dziś nastały takie czasy, żeby tylko jeden drugiemu dowalił, żeby rozgłos był. Wzrasta zawiść, "a niech ten ktoś drugi ma gorzej ode mnie" a jak nie, to coś tam wymyślę, doniosę. Niech każdy zacznie od siebie, bo pewnie wszyscy tacy idealni prawda? Smutne, ale prawdziwe.
(2016.11.09)
Dzięki temu, że wtedy nikt nie reagował, patologia i cwaniactwo jeszcze bardziej się rozwinęła, bo chyba nie uważasz, że ci rodzice byli potomkami ludzi znających granice zdrowego rozsądku.
(2016.11.09)