On kradł, ona rozdawała fanty. Niczym Bonnie i Clyde

15
23.09.2015
On kradł, ona rozdawała fanty. Niczym Bonnie i Clyde
On wytatuowany na całym ciele recydywista, „specjalista” od włamań i kradzieży. Ona to „szara myszka” o ponad 20 lat młodsza od niego. Poznali się przypadkiem i zakochali w sobie. Razem mieszkali w wynajmowanej „kawalerce”. Wspólnie planowali włamania i wspólnie zostali zatrzymani. Na szczęście nie zginęli od kul, tak jak znana, amerykańska para przestępców Bonnie i Clyde.
Podczas przesłuchań podkreślali, że bardzo się kochają i robili to żeby być razem, żeby utrzymać siebie i mieszkanie.
   Kilka miesięcy wcześniej 42-letni Darek przyjechał z Łodzi do Elbląga. Zarówno tam, jak i tu robił to co umiał najlepiej, czyli kradł. Kradł wszystko co dało się spieniężyć - paliwo na stacjach, rowery z piwnic, elektronarzędzia. Nie przejmował się tym, że w łódzkim więzieniu spędził już kilkanaście lat. Nie chciał normalnej pracy i normalnego związku. Szukał adrenaliny i znalazł - młodszą o 21 lat Malwinę. Kobieta wcale nie była mu uległa. Była pewna siebie, znała swoje miejsce w związku. To właśnie ona zajmowała się zbywaniem wszystkiego co jej ukochany ukradł elblążanom. Wszystko mieli zaplanowane. Malwina starała się zatuszować wszelkie ślady, które mogłyby doprowadzić śledczych do ich zatrzymania, między innymi wytwarzała fałszywe umowy kupna – sprzedaży, które okazywała w lombardach. Sam proceder trwał od kilu miesięcy, a zgubiła ich nieostrożność i zachłanność. Elbląscy policjanci wpadli na ich trop dzięki różnym informacjom i zabezpieczonym śladom kryminalistycznym. Pomogły im w tym badania grafologiczne jednej z takich fikcyjnych umów. Okazało się bowiem, że charakter pisma należy do jednej osoby.
   Dariusz O i Malwina W. zostali zatrzymani w minioną niedzielę (20 września br.). Wczoraj policjanci zakończyli czynności do tej sprawy. Obydwoje usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa. Jemu grozi kara do 10 lat więzienia, jej o pięć lat mniej.
   Policjanci przypuszczają, że zatrzymani mają na swoim koncie co najmniej kilkanaście podobnych przestępstw na terenie Elbląga i okolic. Kobieta nie była wcześniej notowana.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
dajcie prace za godne pieniadze to nie beda krasc ! A Bonnie i Claide to kiepskie porownanie do zlodzieja rowerow z piwnic !!!
ciesla (2015.09.23)
Komunizm skończył się 26 lat temu a wraz z nim DAJCIE. Nie płacz, tylko stwórz własne miejsce pracy.
(2015.09.23)
Dostałby taki pracę, to na drugi dzień okradłby pracodawcę. Złodziej, to też stan umysłu. Myślisz, że złodziej kiedyś powie dość? Co najwyżej zrobi przerwę, ale jak tylko nadarzy się okazja to wróci do fachu.
unimac (2015.09.23)
Jeszcze niech zlapia Niedzwiedzia z Kasprzaka wyszedl po 12 latach i znowu okrada mieszkania na Zawadzie
(2015.09.23)

info

2  
  1
Za kraty śmieci. Tam jest ich miejsce.
zzzsypt (2015.09.24)

info

3  
  1
Złodziej to też zawód, tak jak prostytutka, kasiarz, czy też inny oszust. Część społeczeństwa jednak, tego nie może zrozumieć. Zawody o podwyższonym ryzyku;-)
(2015.09.25)

info

0  
  0
Cwany jestes ale pamietaj ze kazdy moze sie potchnac
(2015.09.26)
To chodzi o malwine ze skrzydlatej czy inna
(2015.09.26)

info

0  
  0
"potchnac", czyli że co?
(2015.09.26)
Ciesla jaki Ty jestes czubek jakby Ci obczyscili mieszkanie raz drugi to bys mial inny punkt widzenia chyba ze uprawiasz ta sama branze bo nie chce sie uczciwie pracowac
(2015.09.26)

info

0  
  0