Pracując w sklepie, niszczyli sprzęt RTV i AGD

18
06.09.2015
Pracując w sklepie, niszczyli sprzęt RTV i AGD
(fot. KMP Elbląg)
Policjanci zwalczający przestępczość związaną z mieniem zatrzymali dwóch mężczyzn – pracowników sklepu ze sprzętem RTV i AGD. Zarzuca się im celowe niszczenie towaru, uszkadzanie go a w jednym z przypadków kradzież. Lista zarzutów jest długa, długa jest także lista sprzętu, który sprawcy uszkodzili. Teraz może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Rzut zapakowanym telewizorem zza głowy, zrzucenie laptopa z wysokości metra na podłogę lub „prasowanie” posadzki wyjętym z kartonu żelazkiem - te „konkurencje” bliskie były dwóm pracownikom jednego ze sklepów z sprzętem RTV i AGD. 27-letni Przemysław K. oraz 36-letni Piotr S. dewastowali powierzony im sprzęt, myśląc, że ujdzie im to bezkarnie. Przeliczyli się, ponieważ ich „wyczyny” zarejestrował sklepowy monitoring. Materiał ten dołączono do reszty zebranych w postępowaniu dowodów.
   Zarówno 27-latek jak jego o 9 lat starszy kolega mogą mówić o swoim czynie w kategoriach głupoty. Przemysław K. wiedział że będzie zwolniony i… niszczył sprzęt w ramach odwetu. Teraz oprócz kary pozbawienia wolności będzie musiał dodatkowo zapłacić 30 tysięcy złotych. Na tyle bowiem zostały oszacowane spowodowane przez niego straty.
   36-latek również miał odejść z pracy, bo od września planował wstąpić w szeregi wojska. Teraz nie będzie ani żołnierzem, ani pracownikiem sklepu. W jego przypadku kwota, którą będzie musiał pokryć szkody, opiewa na 5 tysięcy złotych.
   27-latek odpowie dodatkowo za kradzież. Mężczyzna miał podmienić telefoniczną obudowę na używaną. Tę z opakowania wziął dla siebie. Wszystko nagrało się na sklepowym monitoringu. Za niszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawcy będą musieli także pokryć wyrządzone w mieniu szkody.
   
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ten cymbał w dalszym ciągu nadaje się do wojska, przecież tam sami tacy są.
(2015.09.06)

info

20  
  18
Dlatego w euro agd nie kupuje a chodze jedynie sprawdzic wizualnie, a pożniej taniej w internecie biorę :)
(2015.09.06)
To jedyny sklep, w którym pracownicy sprzedają towar, a nie ubezpieczenia. I za to ich cenię. A poza tym cwaniaczku - podglądaczu, skąd wiesz że chodzi o euro agd rtv.
ogonek (2015.09.06)
Tu monitoring wszystko zarejestrował - a jak wjechała karetka na czerwonym. .. ?
tttttt (2015.09.06)

info

2  
  5
DLA MNIE TO WRECZ NIEZROZUMIALE-- JAK MOZNA BYC IDIOTA--I NISZCZYC SPRZET, ZA KTORY ZWYKLI KUPUJACY PLACA DUZE PIENIADZE??NIE WIERZE, ZE ktos taki moze miec mozg??--ewentualnie wyzarty przez wóde i piwsko! A W WOJSKU NIE SA " CYMBALY" jak tu pisze chyba wlasnie osoba bez NIC'KU---EWENTUALNIE POWINNA MIEC CHOCIAZ NICK--CYMBAL--jak mozna tak mowic o WOJSKU?? TAM SA LUDZIE WYKSZTALCENI, A ty co bedziesz sie chowal do piwnicy??--jak nie daj BOZE BYLYBY JAKIES KONFLIKTY WOJENNE. .. .brak slow. ..
KARO51 (2015.09.06)

info

8  
  2
36 lat, do wojska ?? No ciekawi ludzie do Narodowych Sił Rezerwowych ?? Bo, tak to wygląda. A ha może iść, bo taki rodzaj przestępstwa niekoniecznie uniemożliwia być w NSR.
..? (2015.09.06)

info

5  
  1
dostana oczywiście zawiasy i nie zaplacą bo powiedzą, że nie mają z czego, a za chwilę wyjadą z elblaga. i za ich wybryki zaplacimy my w cenach towarów tego sklepu.
(2015.09.06)

info

4  
  0
Do jakiego wojska, ludzie?! Chcecie, żeby niszczyli karabiny i czołgi? Do gułagu z nimi! Niech zapierdzielają o suchym pysku aż zdechną z wycieńczenia.
(2015.09.06)

info

1  
  0
Stres pourazowy i rentę dostanie
(2015.09.07)

info

2  
  0
27 latek miał iść do wojska, a nie ten drugi. Nie znają faktów.
T.... (2015.09.07)

info

1  
  0