Napadł, bo chciał zabrać okulary i telefon

11
18.08.2015
Napadł, bo chciał zabrać okulary i telefon
Policjanci kryminalni zatrzymali 23-letniego Patryka S. Młody mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju przy ul. Wyspiańskiego. Swojej ofierze zabrał on telefon komórkowy oraz okulary. Oba przedmioty miały wartość 3 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Na 23-letniego Patryka S. do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie go na 3 miesiące. O tę formę wnioskowali policjanci oraz prokurator. Mężczyzna ten był już wcześniej karany za podobne czyny. Ostatnie zdarzenie miało miejsce 2 sierpnia tego roku w okolicach ulicy Wyspiańskiego. Tam 23-latek upatrzył sobie innego mężczyznę i postanowił zabrać mu drogie okulary oraz nowy model telefonu, który ten miał przy sobie. Sprawca kilkakrotnie uderzył napadniętego pięścią w głowę, a także wypowiadał przy tym groźby pozbawienia życia.
   Policjanci pracowali nad tą sprawą od chwili zgłoszenia czyli od 2 sierpnia. Dzięki temu ustalili dane sprawcy, a także po dwóch tygodnia doprowadzili do jego zatrzymania. Co więcej, podczas przeszukania mieszkania dziewczyny 23-letniego Patryka S. (do której dotarli kryminalni) znaleźli także telefon komórkowy oraz kurtkę. To w nią ubrany był sprawca w czasie rozboju. Zatrzymany 23-latek przyznał się do napadu oraz zabrania mężczyźnie wartościowych przedmiotów.
   
   Policjanci oraz prokurator zawnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie 23-latka. Za rozbój Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Do pieca.
(2015.08.18)
Po co zlodziejowi cyzjeđ okularz? Po to by lepiej widzia co kradnie
(2015.08.18)
Boze jak to polacy potrafia bzdury wypisywac wogule ta patologia co pisze komentarze niech dowiedza sie prawdy a dopiero wypisuja.czemu nie napisza ze ofiara byla pod wplywem alkoholu a moze nawet i narkotykow a po drugie z tego co wiem to zadnych grozb nie bylo dlaczego polska policja nie zbada dokladnie sprawy przeciez sa swiadkowie .a to ze sie przyznal moze kogos broni albo zostal dotego namuwiony albo sam byl pod wplywem alkoholu i nie byl swiadomy co robi!!!!
bzdury (2015.08.18)
A ty naucz sie pisac i moze okulary byly mu potrzebne zeby tobie w dupsko wsadzic zebys bzdur nie wypisywal
bzdury (2015.08.18)
A ciebie do kopalni zebys zapier..alal bo widze ze masz duzo czasu na wypisywanie bzdur do roboty a nie !!!!!
bzdury (2015.08.18)
Policja powina wziac sie za dilerow a nie mlodzi sie nacpaja i w glowach sie przewraca i takie rzeczy sie dzieja a diler dostanie3 miesiace albo w zawieszeniu Brawo
bardzonowy (2015.08.18)

info

1  
  0
szkoda że taka parówa nie trafi nigdy na godnego zawodnika. .
(2015.08.19)

info

0  
  1
A ty skąd wiesz, pod wpływem czego była ofiara? A wiesz też o tym, że na wniosek prokuratora, do którego może być wniesiona skarga na Ciebie o takież oskarżenia, można odczytać IP z jakiego piszesz? Na drugi raz zastanów się, zanim przelejesz swoje żale.
Save (2015.08.19)
Oj szeryf teraz paida czeka;/ chyba ze zrobisz to co złe. .a pewnie i tak bedzie.
Sync (2015.08.22)
Kinga wypociny zostaw dla Siebie. .. Wiesz dobrze ze braciszek Św. nie jest nie był i nie będzie. ..
Sync (2015.08.22)