Rowerzysta miał 4,5 promila

19
07.08.2015
Rowerzysta miał 4,5 promila
Policjanci zatrzymali rowerzystę który miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie, fot. nadesłana
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj (6 sierpnia) rowerzystę, u którego po zbadaniu alkotestem stwierdzono zawartość alkoholu na poziomie 4,5 promila. Mężczyzna teoretycznie przekroczył dawkę śmiertelną jednak nie przeszkodziło mu to w kierowaniu… rowerem.
Zdarzenie miało miejsce w okolicach podelblaskiego Nowakowa. Stamtąd od kierowcy jednego z samochodów policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który „prawie” wjechał pod koła dostawczego auta. Gdy na miejsce pojechali policjanci z ruchu drogowego zatrzymali tam 48-letniego rowerzystę. Mężczyzna ten mimo silnego upojenia alkoholem próbował jechać rowerem. Można powiedzieć ze tylko czujność innych kierujących sprawiła, że nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze postanowili przebadać 48-latka alkotestem. Wynik był zaskakujący: 4,5 promila. Rowerzysta oświadczył, że wypił wcześniej 4 butelki wina. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli jeszcze jedną, piątą butelkę alkoholu. Został on przewieziony do szpitala na badanie a następnie zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości może mu grozić grzywna.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pewnie ma rentę z pomocy społecznej. Pomoc społeczna wspiera hojnie wszelkie odmiany alkoholików.
(2015.08.07)
Dziwne, nigdzie nie pracują, za codziennie mają kupę kasy na chlanie i papierosy. Skąd te pieniądze?
(2015.08.07)

info

24  
  1
napewno zapłaci tą grzywnę. .. jak sprzeda butelki :P
(2015.08.07)

info

13  
  1
hahaha Polak potrafi. Dawka śmiertelna a tu jeszcze rowerem jechał.
(2015.08.07)

info

14  
  0
Ja czekam na badania kilka miesiecy a pijaczek od razu na badania tylko popijac brawo.
(2015.08.07)

info

11  
  0
to jedynie niegroźne wykroczenie
(2015.08.07)
Alkohol został przewieziony do szpitala na badania i zatrzymany do wytrzeźwienia?
Edek.. (2015.08.07)

info

4  
  0
Mały quiz. Uzupełnij numery rejestracyjne Policyjnej Skody Superb na załączonym obrazku NE. .716
(2015.08.07)

info

0  
  0
04.08.2015,10:21 Chcemy polskiego Marketu !!! Jako mieszkaniec Mierzei Wiślanej - Sztutowa zwracam sie z prośbą o wybudowanie w Sztutowie Marketu. Jest to doskonała lokalizacja miedzy Krynica Morską (nie mają żadnego marketu) a Stegną (w której jest Biedronka). W sezonie i po cała Mierzeja robi zakupy w Biedronce - obroty jedne z największych w Polsce. Myślę iz wasz Market miałbyświetne obroty-cała Krynica Morska, Sztutowo i część Stegny a jednoczesnie osłabiłby Biedronkę znienawidzoną przez Polaków. Chcemy polskiego Marketu !!! Polacy maja dość obcych marketów !!!Obecnie rozpoczyna sie moda na polskie markety tylko ich nie ma.
(2015.08.07)

info

3  
  5
Nieszczelne granice, wojsko chronione przez podstarzałych ochroniarzy, kobiety przerobione na mężczyzn i odwrotnie, ulice pełne banków, banki pełne potzrebujacych, ,do pierwszego" obywateli, neoliberalizm, modernizm, zwiazki mezczyzn i zwiazki kobiet, młodzież żyjaca w innych wymiarach świadomości przesterowanej dopalaczami, zniszczony przemysł, zwiekszajacy się dług narodowy, głodowe i smieciowe pensje, Rudy w Unii 80 000 miesięcznie, hrabia Rostowski jedna nogą w Londynie lub Stanach. Koń trojański w postaci uchodźców, jad wyciekajacy z ust establishmentu i podrabianych, ,Polskich " elit, wskazjących NAM drogę, ,do nikąd". Katasrofalnie niski wskaźnik urodzeń, niebezpieczne zwiazki Bronka Komorowskiego z WSI, fundacją Pro Cyvili itd. Okragły stół to fikcja - stan obecny matrix. Mózgi obywateli sformatowane, propaganda telewizyjna przesterowała sposoby myslenia, postrzegania rzeczywistości, wykluczono krytyczne myslenie. Naród zanika. .. .
(2015.08.07)

info

5  
  5