W piątek około godziny 19.40 policjanci z Pasłęka zatrzymali w miejscowości Rychliki 22-letniego kierowcę vw golfa. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jego auto zostało przekazane innej trzeźwej osobie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Drugie zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 1 na ul. Żeromskiego w Elblągu. Policjanci zatrzymali do kontroli osobowe bmw, którym kierowała 30-letnia Dorota S. Badanie alkotestem wykazało w jej przypadku 1,66 promila alkoholu w organizmie.
Teraz oboje będą odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratę uprawnień do kierowania.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter