Więc chodź pomaluj mój świat... na szaro

45
22.09.2014
Więc chodź pomaluj mój świat... na szaro
(fot. Anna Dembińska)
Lato się skończyło, o czym przypomina nie tylko pogoda, ale także... tramwajowe barierki, które podobnie jak jesienne liście także zmieniają kolor. Z jasnożółtego na szary. Jak wam się to podoba?
Dzisiaj pracownicy Tramwajów Elbląskich rozpoczęli przemalowywanie barierek, znajdujących się na ulicy 1 Maja, z koloru żółtego na szary. Dlaczego? Zapytaliśmy o to miejskiego plastyka.
   – Doszliśmy do wniosku, że kolor żółty jest kolorem zbyt jaskrawym, źle wpisującym się w krajobraz miasta - mówi Roman Smoleński, inspektor ds. estetyki miasta w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Jako że tych barierek zaczęło w naszym mieście przybywać, jaskrawa żółć zaczęła mocno rzucać się w oczy. Zrobiliśmy analizę kolorystyki innych elementów takich jak stojaki na rowery czy śmietniki, w Elblągu i innych miastach. Zbadaliśmy też, jak wygląda to od strony prawnej. Przepisy o drogach i urządzeniach zapewniających bezpieczeństwo mówią, że takie elementy mogą mieć albo kolor żółty albo szary. Stwierdziliśmy więc, że szary byłby kolorem odpowiednim. Uzyskaliśmy pozytywną odpowiedź Związku Niewidomych z zastrzeżeniem, że w miejscach ważnych dla bezpieczeństwa osób niedowidzących czyli np. tam, gdzie rozpoczynają się balustrady albo gdzie należy zmienić kierunek, będą znajdować się specjalne żółte odblaskowe opaski – dodaje plastyk miejski.
   A Wam jak się podoba? Czy szare barierki to hit czy kit? Zapraszamy do głosowania i komentowania.
   
43
Głosuj na hit
14
Głosuj na kit
dk

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Przy okazji pognajcie tych, co rowery do barierek przypinają bo to dopiero szpetnie wygląda!
paraszut (2014.09.22)
to stań i pilnuj !! bo miejsc na parkowanie w naszym " kolorowym" mieście mnogo :)
ROWERZYSTA (2014.09.22)
Wolałbym na różowo ale szary też jest cudowny i przecudne chłopaki malują.
miecio. (2014.09.22)

info

9  
  5
Zdecydowanie szare, bo żółte wyglądały kiczowato.
(2014.09.22)

info

39  
  8
lipa totalna, szary to jak elblaska rzeczywistosc.
gya (2014.09.22)

info

17  
  34
A mi sie podobaja szare nie rzucaja sie tak mocno i nie szpeca naszego miasta
fgh (2014.09.22)

info

29  
  5
dostosowują kolor do pory roku i na wiosne znowu pomalują na żółto; )
(2014.09.22)

info

8  
  3
Teraz przynajmniej będą współgrały z szarzyzną tego miasta i życia w nim. Postawcie jeszcze na każdym skrzyżowaniu drogowskazy do innych miast (dla emigrujących) oraz do cmentarzy (dla tych, którzy jednak postanowią zostać) i będzie git!
Edek.. (2014.09.22)

info

22  
  17
świetny pomysł, żółty kolor aż krzyczy w miejscach gdzie rośn ie zieleń
mary (2014.09.22)

info

16  
  3
Kolor szary pasuje do tego miasta i jego obecnego prezydenta. Gdy zostanie wybrany na kolejną kadencję trzeba bezie wszystko malować na czarno!
Granat (2014.09.22)

info

14  
  7