Śmiertelny wypadek na trasie Elbląg-Malbork

62
18.06.2012
Śmiertelny wypadek na trasie Elbląg-Malbork
fot. WS
Do tragicznego wypadku doszło dziś (18 czerwca) ok. godz. 13.30 na drodze krajowej nr 22, na wysokości Fiszewa. Samochód osobowy jadący w stronę Elbląga, zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Kierowca opla nie żyje, cztery osoby są ranne. Droga Elbląg-Malbork w miejscu wypadku przez kilka godzin będzie całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Zobacz więcej zdjęć.
Do wypadku doszło na 373 kilometrze drogi k22 na wysokości miejscowości Fiszewo. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący oplem vectra, jadąc z dwoma pasażerami w kierunku Elbląga, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, którym w kierunku Malborka jechał pojazd ciężarowy mitsubishi. Kierowca ciężarówki widząc, że opel jedzie mu wprost na "czołówkę" próbował zjechać na pobocze. Przydrożne bariery ochronne nie pozwoliły pojazdowi do końca opuścić drogi. Doszło do zderzenia czołowego. Oba pojazdy znalazły się na poboczu. Opel do góry kołami. Jego kierowca zginął na miejscu.
   [fotoc]
   W rejon wypadku przybyły służby ratownicze z Malborka, Starego Pola i Elbląga. Karetki pogotowia ratunkowego zabrały cztery osoby ranne (dwóch pasażerów opla oraz kierowcę i pasażerkę mitsubishi) do szpitali w Malborku i Elblągu. Droga będzie zablokowana prawdopodobnie przez kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy przez Jegłownik, Gronowo, Oleśno, Fiszewo. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie pod nadzorem prokuratury.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
[*]
(2012.06.18)

info

0  
  0
współczucia dla rodzin zmarłego; '((( [*] [*] [*]
[*] (2012.06.18)

info

0  
  0
Ile jeszcze osób zginie na tej "drodze śmierci " zanim władze zdecydują się pobudować na tym miedzynarodowym szlaku tranzytowym do Berlina na odcinku Elbląg - Malbork drugie pasmo, by nie mogło dochodzić do kolizji czolowych.
(2012.06.18)

info

0  
  0
za duża prędkość i na łuku wyniosło. .. i po się było tak spieszyć a tak teraz płacz. .. [*]
(2012.06.18)

info

0  
  0
a ilu wyprzedza na zakretach przed elblagiem
(2012.06.18)

info

0  
  0
Ludzie giną a władze mają to w d***e, kiedy konkretna przebudowa tej drogi!!!!!
(2012.06.18)

info

0  
  0
a po co sie tak spieszyta?
(2012.06.18)

info

0  
  0
Kamil niech Ci lekka ziemia bedzie.pograzeni w smutku koledzy z 22 Bazy i bylego 14 BRL.
Czytelnik_MOBI_1322 (2012.06.18)

info

0  
  0
Tak, tak kręte drogi winne, przydrożna drzewa, barierki, dziury w drogach itp. Szkoda człowieka ale gdyby to jechała z nad przeciwka osobówka z czterema lub pięcioma osobami a nie ciężarówka ???
(2012.06.18)

info

0  
  0
A moim zdaniem. .. .Drogi są dobre - winni są kierowcy. A na tej drodze są ograniczenia w szybkości - kto ich przestrzega? Jechałem tamtędy 17.06 ok godz 14-tej. Wspaniali kierowcy z dużym doświadczeniem (tak na oko ok 2 lat) wyprzedzali mnie na ciągłych podwójnych. Tak, wiem, szkoda każdego życia. Tej drogi nietrzeba modernizować - nie ma możliwości. Wystarczy włączyć myślenie.
nie-malkontent (2012.06.18)

info

0  
  0