13
13.04.2012

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Twardy orzech - tak to już w Elblągu jest, że nawet jak ktoś ma wyższe wykształcenie i pracuje w zawodzie tzw. umysłowym, to po dniu pracy woli sobie włączyć TV albo iść na działkę niż do Galerii. Wiele osób nawet nie ma pojęcia, że istnieje coś takiego jak Ogrody Polityki, choć teoretycznie bardzo im taka tematyka odpowiada. Jakoś nie ma wśród potencjalnych odbiorców kultury tradycji szwendania się po Starówce w poszukiwaniu duchowej strawy. Mam wrażenie, że jednak w ostatnich latach oferta się trochę poszerza, więc i z frekwencją może będzie lepiej. Zobaczymy jak wypadnie np. Noc Muzeów. W ubiegłym roku w Galerii były przecież tłumy.
Łukasz23 (2012.04.14)

info

0  
  0
Lukaszu! W Elblagu wiele lat NIC nie było! Same smęty, teraz jest niby lepiej ale ludzie juz nie wierza i przyzwyczaili się do wyjazdów do innych miast (kino, sztuka, koncerty) albo zwyczajnie wyniosły się tam gdzie jest lepiej (praca, wieksze zarobki) ci co siedza tutaj nie chca marnowac kasy i czasu na coś sredniego, wola juz interent. Znam takich i wiem co pisze bo rozmawiamy. Galeria el jest fajna ale tak naprawde w kóko to samo (dla srednio zorientowanego w temacie) bo dzieła nie urywaja dupska sa np dobre ale to tyle! nazwiska w XXi wieku nie robia WOW!To nie te czasy moze po smierci beda w cenie tak to bywa w sztuce. Wykształcenie nie ma nic do rzeczy :) bo robotnik nie pójdzie też tam "gdzie jest kultura" bo również nie ma siły, a ta kroplą w morzu (free drink) elit pijackich elbląskich "artystów" nie przyciagniesz :-O zamontuj kega to przyjdą hehe musza sie wzmocnic bo na trzeźwo nie idzie tego ogladać dlatego mamicie ich alkoholem; D Ogrody Polityki? Nigdy nie byłem i nie mam zamiaru. Nie lubię takiej muzyki. Nie znam sie?Bys sie zdziwił. Po prostu nie lubię tego co proponuja. Tradycji u nas nie ma to fakt. Darmowe imprezy sa dla blebsu co idzie aby w tłumie poczuć się, ze jego życie ma sens, że nie jest sam w tym zamęczonym kraiku :)
(2012.04.14)

info

0  
  0
Wiolka, gratuluję fajnych, trafnych, ale smutnych tekstów, tak róznych od internetowej elbląskiej codzienności, zgadzam się z Tobą w zupełności. Poza tym Elbląg w prawie każdym aspekcie a zwłaszcza kulturowym zmienia się na niekorzyść, tu już prawie nie ma Elblążan, tylko są ludzie, którzy przeprowadzili sie do Elbląga.
(2012.04.14)

info

0  
  0