Pożar na Grottgera

19
04.04.2012
Pożar na Grottgera
fot. WS
Dziś (4 kwietnia) około godz. 11.30 na poddaszu jednego z wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Grottgera wybuchł pożar. Na miejsce przybyło kilka jednostek straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Strażacy z budynku ewakuowali 6 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zobacz zdjęcia.
- Po godz. 11:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze na poddaszu jednego z budynków przy ul. Grottgera - mówi dowódca JRG1 w Elblągu bryg. Tomasz Malesiński. - Osoba zgłaszająca powiedziała, że ogniem i dymem zajęte jest całe poddasze. W związku z tym w pierwszym rzucie zadysponowaliśmy dwa pojazdy gaśnicze, drabinę oraz samochód operacyjny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na długości około 15-20 metrów spod poszycia dachu wydostaje się dym, gdzieniegdzie wychodził na zewnątrz też ogień. Ogniem objęty był cały strych nad jedną z klatek schodowych.
   Do akcji zostały zadysponowane też dwa ciężkie pojazdy gaśnicze oraz podnośnik z JRG2. Ogień był bardzo intensywny, istniało zagrożenie, że pożarem może zostać objęte całe poddasze.
   - Trudno mówić na razie cokolwiek o przyczynach tego pożaru - kontynuuje bryg. Malesiński. - Ogień z pewnością dość długo rozprzestrzeniał się przed naszym przybyciem. Świadczą o tym duża powierzchnia tego pożaru oraz to, że świadkowie zawiadomili nas w momencie wydostawania się dymu na zewnątrz.
   [fotoc]
   W trakcie gaszenia ognia i bezpośrednio po jego zakończeniu strażacy zmuszeni byli do rozebrania znacznej części spalonego poszycia dachu. Konstrukcja drewniana została mocno nadpalona. Wiele jej elementów zostało przez strażaków również rozebranych. Na miejsce pożaru oprócz strażaków przybyły też inne służby: pogotowie ratunkowe, gazowe i energetyczne oraz policja. Interwencja ratowników medycznych nie była na szczęście potrzebna - nikt w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Gazownicy i energetycy odcięli swoje źródła zasilania budynku. Policjanci zablokowali ruch kołowy w rejonie pożaru na blisko dwie godziny.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Chapcio.
faqf (2012.04.04)

info

0  
  0
beka
POpis (2012.04.04)

info

0  
  0
ze szkoły widziałem jak się paliło. .. ale widziałem większe pożary. .
(2012.04.04)

info

0  
  0
masz wieśniacką ksywę edłuardo, a poza tym jeżeli uważasz, że mieszkając na parterze ktoś nosiłby paliwo na poddasze mając garaż to gratuluje ci rozumu
(2012.04.04)

info

0  
  0
Wiesz jak to jest w garażu samochody podjeżdżają odjeżdżają ktoś wylooka doniesie i kłopot a tak na strychu pranie zanosze z praniem wracam. a propos wsi to widzę że swój swojego wyczuł Pozdrawiam Ziomuś E
Edłuardo (2012.04.04)

info

0  
  0
czemu to nie ZST :(((((
zd (2012.04.04)

info

0  
  0
Popatrzmy na zdjęcie główne w artykule, dostęp do budynków jest utrudniony tak jest w budynkach ZBK. Na zdjęciu stoi przy budynku zwykła drabina strażacka. TAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ.
(2012.04.04)

info

0  
  0
Brawo za przeprowadzoną akcję dla dzielnych strażaków oraz innych służb!!!!
kaaattttttt (2012.04.04)

info

0  
  0
bekę to byś miał jakby to twoje mieszkanie się spaliło POpisie
ttimmm (2012.04.04)

info

0  
  0
strzaszne. wyrazy współczucia dla lokatorów. święta wielkanocne macie okropne. oby odbudowa szybko przebiegła. brawo strażacy!!!!
j23 (2012.04.04)

info

0  
  0