Scenic wjechał pod tramwaj

35
10.02.2012
Scenic wjechał pod tramwaj
fot. Witold Sadowski
Dziś (10 lutego) około godz. 9.40 na ul. Płk. Dąbka doszło do zderzenia tramwaju z pojazdem osobowym. W kolizji nikt nie odniósł obrażeń. Ruch tramwajowy w kierunku centrum miasta był przez około 40 minut całkowicie zablokowany. Zobacz więcej zdjęć.
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na ul. Płk. Dąbka, pomiędzy Al. Piłsudskiego i ul. Pionierską. Kierujący pojazdem renault scenic jadąc od strony ul. Brzeskiej wykonywał manewr zawracania w kierunku Al. Piłsudskiego. Nie zachował przy tym należytej ostrożności i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi linii nr 5 jadącemu w kierunku pętli Saperów. Scenic wjechał nagle na torowisko i doszło do zderzenia.
   [fotoc]
   Kierujący renault nie był w stanie powiedzieć, dlaczego tak się stało. Prawdopodobnie się zagapił. Policja nie podejmowała czynności, gdyż obie strony uczestniczące w kolizji podpisały stosowne oświadczenia. Uszkodzony pojazd osobowy został po 40 minutach usunięty z torowiska przez ekipę pogotowia sieciowego Tramwajów Elbląskich. W kolizji nikt nie odniósł obrażeń.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I znowu rozbity nowy tramwaj. Czy to może auto Choraka A. ?
lornetko (2012.02.10)

info

0  
  0
E tam rozbity. .. Na zdjęciu widać że zderzak ledwie zadrapany. Gorzej z renówką.
(2012.02.10)

info

0  
  0
"Policja nie podejmowała czynności gdyż obie strony uczestniczące w kolizji podpisały stosowne oświadczenia" Bardzo dziwna sprawa. Zawsze w takim przypadku policja karze winnego mandatem i punktami karnymi. Szczególnie gdy uczestnikiem jest przewoźnik miejski a nie prywatna osoba. Czy prokuratura nie zechciałaby zainteresować się tym przypadkiem ?
abolicja (2012.02.10)

info

0  
  0
szkoda tylko ludzi czekających na przystankach na tramwaj. .. tylko czekają, czekają a tramwaju nie ma i nie ma a mróz na dworze siarczysty. ..
(2012.02.10)

info

0  
  0
a to policja może w takiej sytuacji nie podjąć czynności? przecież facet powinien dostać mandat. za niezapięte pasy dostaniesz mandat a za spowodowanie kolizji nie? bezsens
(2012.02.10)

info

0  
  0
szkoda bakterii na zderzaku i drzwiach
(2012.02.10)

info

0  
  0
Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile takich kolizji idzie na oświadczenie. .. I to nie tylko w Elblągu.
(2012.02.10)

info

0  
  0
To wszystko przez Słońce za nisko opuścił żaluzje słoneczne i masz babo placek.
(2012.02.10)

info

0  
  0
Jeden wieśniak ma ciotkę w Elblągu i się teraz wszyscy iu niej meldują żeby mieć miejskie blaszki
(2012.02.10)

info

0  
  0
dobrze że koksowniki postawili to się ludzie pogrzali przez te 40 minut spóźniejnia
(2012.02.10)

info

0  
  0