Przyjechali MotoMikołaje

17
04.12.2011
Przyjechali MotoMikołaje
fot. Michał Kuna (nadesłane)
W niedzielę (4 grudnia) punktualnie o godz. 10 motocykliści z Grupy Elbląg oraz Klubu Motocyklowego „Orzeł” zebrali się na parkingu PWSZ, skąd wyruszyli przez miasto prosto do Domu Dziecka przy ul. Chrobrego. Jak co roku w okresie przedświątecznym, spotkali się z wychowankami Domu Dziecka w ramach akcji MotoMikołaje. Zobacz zdjęcia.
Akcja ta prowadzona jest od 2006 roku i odbywa się nie tylko na początku grudnia, ale także w czerwcu, w ramach Dni Dziecka. Celem tegorocznej było zebranie pieniędzy na wycieczkę dla mieszkańców Domu Dziecka.
   Punktualnie o godz. 10 motocykliści zebrali się na parkingu PWSZ, skąd wyruszyli przez miasto prosto na ul. Chrobrego. Na miejscu każde z dzieci, jeżeli miało ochotę, mogło odbyć przejażdżkę z MotoMikołajem po placu lub zaznać adrenaliny, podróżując quadem po pobliskiej łące i górkach. Wszystko odbywało się bezpiecznie. Ku uciesze najmłodszych, mogli oni zasiąść za kierownicą motocykli i, podkręcając manetki, wywołać hałas wydobywający się z silników. Na prośbę chłopców motocykliści pokazali również tzw. „palenie gumy”.
   Pogoda na szczęście dopisała. Na zakończenie motocykliści zostali zaproszeni na gorącą herbatę do świetlicy. Tutaj na miejscu okazało się, że jest jeszcze jedna niespodzianka. Placówkę odwiedził Mikołaj w osobie Pana Jacka Ledwosińsiego z pizzerii „La Capra” i przywiózł dzieciom firmowy poczęstunek. Za gościnę wychowankom placówki oraz dyrekcji serdecznie dziękujemy.
   Korzystając z okazji, motocykliści pragną również podziękować instytucjom, dzięki którym udało się zebrać część kwoty potrzebnej na wyjazd dzieci na wycieczkę. Są to: Browar w Elblągu, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Pizzeria La Capra, Nowa Holandia, Agencja Reklamowa „Contact”, Stacja Kontroli Pojazdów Agnieszka Kołtun, Mechanika Pojazdowa Tomek Wiktorowicz, Pelikan Grawer oraz osoby prywatne, które wspomogły naszą akcję.
   
Michał Kuna

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pizza dla dzieci :) Prawdziwy święty Mikołaj :D
dangok (2011.12.04)

info

0  
  0
Prawdziwym ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM jest ten kto daje innym uśmiech na twarzy czy to będzie poczęstunek pizzą czy to będzie inny drobny gest liczy się to że jest
JaQb (2011.12.05)

info

0  
  0
Gest sie LICZY! !!! BRawo łezka w oku się kręcia jak sunęliście przez miasto BRAWO !!!
(2011.12.05)

info

0  
  0
brawo oby tak bylo co roku :)
Piotr K (2011.12.05)

info

0  
  0
Nie kojarzę Świętego Mikołaja z motocyklistą i nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
(2011.12.05)

info

0  
  0
a na co dzień motobałwany. .. ..
(2011.12.05)

info

0  
  0
sam jestes motobalwan onanisto z kompleksami
(2011.12.05)

info

0  
  0
Najgorsze to siedziec przed komputerem nic nie robic i każdego krytykować. Ale tak to już jest - co artykuł to znajdzie sie jakiś kmiot, któremu nic nie pasuje, nic nie zrobi ale innym dołozyć potrafi. Zanim napiszesz - pomyśl. Co ty zrobiłes dla kogoś ?
(2011.12.05)

info

0  
  0
brawo moto mikłaje oby tak co roku było -super impreza i szczytny cel dla dzieciaków goroco pozdrawiam
KISIELEK (2011.12.05)

info

0  
  0
widze, ze bardzo bezpiecznie - dzieci bez kasku, a quad z jednym kolem w gorze(zdjecia z chrobrego). opanujcie sie zanim dojdzie do nieszczescia!
ben (2011.12.05)

info

0  
  0