17
30.10.2010

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zbieranie liści - kto to pamięta. Jeszcze długo po wojnie jesienią zbierało się liście do worków, by w ten sposób zabezpieczyć okienka piwniczne przed mrozem. A jeśli chodzi o gmach gimnazjum, to budynek ten nazwany został potocznie "czerwoną skrzynią". Potem, gdy go otynkowano, miejscowi nazywali go "białą szkołą", a dzieciaki "biała budą". Co cikawe, również poo wojnie - w latach 60-tych chodzilismy na "biała budę" pograć w nogę.
Lu (2010.10.31)

info

0  
  0
Czyżby już wtedy działało P O. A może to zrobił dziadek.
(2010.10.31)

info

1  
  0
Biała Buda mam wspomnienia
pido (2010.10.31)

info

0  
  0
Mamy dwóch historyków, którzy się wyraźnie podgryzają - super, jest weryfikacja i więcej danych. Tak trzymać, Panowie (Panie, sądząc po zajadłości). :-)) jwg
(2010.11.01)

info

0  
  0
Zachwycacie się Państwo pięknym budynkiem II LO przy ul. Królewieckiej (na zdjęciu). Patrząc na owe zdjęcie czy nie kręci się łezka w oku na widok pojazdu szynowego zwanego tramwajem. Jak na owe czasy był to wyjątkowo nowoczesny środek lokomocji, a obecnie byłby znakomitym renesansowym eksponatem muzealnym, którego pozazdrościłyby nam wszelkie muzea. Wielka szkoda, że nie zachował się taki wóz do dnia dzisiejszego i przez bezmyślność ludzi możemy doceniać to piękno tylko na zdjęciach.
Cezary V (2010.11.01)

info

0  
  0
hmmm, niejaki erb. mówi bardzo ciekawe rzeczy. .. .panie erg. !! po co tyle złośliwości ? czy zarezerwował Pan sobie prawo do bycie 1-wszym historykiem elbląskim ? :)
(2010.11.02)

info

0  
  0
Piękne zdjęcie. Jak by wyglądał Elbląg i okolice, gdyby nadal był niemiecki, nigdy się nie dowiemy.
(2010.11.05)

info

0  
  0