33
01.06.2009

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jaki rynek, taki handel. Gdyby siła nabywcza ludności była duża, to dawno powstałyby galerie handlujące markowymi towarami. Niestety, Elbląg to miasto emerytów i rencistów, dużo młodych ludzi przebywa poza Elblągiem, upadł przemysł, otoczenie rolne Elbląga jest w zaniiku. Sieci wchodzące do Elbląga chcą handlować głównie artykułami spożywczymi, również Porto. Ponadto, ulokowanie tak dużego obiektu w newralgicznym dla ruchu kołowego miejscu zablokuje i tak już zakorkowany ten rejon miasta. Ktoś, wydając zgodę na budowę marketu w tym miejscu, nie ma wyobraźni i robi niedźwiedzią przysługę okolicznym mieszkańcom i osobom poruszającym się samochodamii. Obok projektowanego marketu nie ma miejsca na parking. Osoby, które tak entuzjastycznie wypowiadają się o budowie, będą mocno zdegustowane, zresztą do Gdańska na zakupy nie jeżdżą emeryci, renciści, bezrobotni i pracujący/często na czarno/, zarabiający sześćset do osiemset złotych na rękę, którzy stanowią znakomitą większość elbląskiego społeczeństwa. Można wybudować jeszcze i dziesiięć galerii i marketów, a sytuacja pod względem jakości i marki nie zmieni się, gdyż ilość miejsc pracy, właściwie opłacanych, nie zwiększa się. A gdzie ekologia-ochrona czystego powietrza i ograniczanie hałasu? I co wy na to, entuzjaści hipermarketów, głównie zwiedzający i krytykujacy wszystko, co rodzime?
Racjonalista (2009.06.03)

info

0  
  0
jak najbardziej jestem za!!! oby wiecej takich inwestycji!! :)
xxx... (2009.06.03)

info

0  
  0
W Elblągu potrzeba wszystkiego. Wszystkie nasze sklepy oferują ten sam towar, ceny z księżyca. "Mały" sklepikarz gdyby chciał zarobić na nas powiedzmy 100% to może by miał kupujących ale jak chce zarobić 300% i więcej to sorry - nie!!!
(2009.06.03)

info

0  
  0