48
23.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Duch referendalny - Za machlojkę uznałbym gdyby doszło do podpisania umowy z kiepskim oferentem. W Neuss w budynku Ratusza jest punkt informacji turystycznej prowadzony przez samorząd i bardzo mi się ten punkt podobał. Nie podoba mi się Straż Miejska którą "zaatakował" niepełnosprawny mężczyzna którego za przejście na czerwonym świetle ktoś zamierza chyba ukrzyżować. Referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej faktycznie warto przeprowadzić ale to zdecydujemy z zainteresowanymi sprawą po decyzjach Prokuratury również również w sprawie jednego ze Strażników Miejskich który obecnie jest tymczasowo aresztowany. Powodów ro odwołania Prezydenta na razie nie widzę co do Rady Miejskiej może ale nie po to żeby PIS zrobił tam sobie kolejne koło wzajemnej adoracji i okazji do niszczenia Elbląga. Likwidacja Wyciągu na Górze Chrobrego pokazało arogancje tych politykierów i to że mają Elbląg w dupie. Referendum nie jest narzędziem do zmiany układów ale do obrony interesów Miasta. Na razie Samorząd jest bierny w sprawie rosnącego bezrobocia i to problem. Ale to sprawa którą powinni zając się Radni jak najszybciej.... A jak się nie zajmą albo będą bezradni to i ich pora wysłać na bezrobocie....
MariuszLewandowski-Fc (2026.02.23)
Ale i kara. A jakie mydlenie oczu, że procedury, że szkolenia. A gdzie dymisje z hukiem?!
(2026.02.23)

info

12  
  0
Zazwyczaj kary ponoszą najmniej winni.... w tej machinie
(2026.02.24)

info

7  
  0
Robota wazeliniarzy z PiS > > > >
(2026.02.24)

info

0  
  4
@MariuszLewandowski-Fc - Mariusz odpuść sobie > > >
(2026.02.24)
śmiechu warte, włodarze dobrze o wszystkim wiedzieli, dali prykaz aby "wygrał" Pan Trudnowski z Grupy Wodnej, a jak sprawa się rypła to zwalili na jakąś urzędniczkę, że niby nie dopilnowała czegoś, przecież to było wszystko ukartowane przez miłościwie nam panującego pana michała - do dymisji tę całą Elbląską pato-władzę.
(2026.02.24)

info

13  
  0
Przy takiej skali zainteresowania medialnego trudno mówić o „niefortunnej pomyłce”. Gdyby skład komisji był w pełni transparentny od początku, sprawa prawdopodobnie nie budziłaby dziś takich emocji. Sam fakt, że ujawnienie pełnych nazwisk do tej pory nie nastąpiło, rodzi uzasadnione wątpliwości co do bezstronności procedury. Jeżeli w komisji rzeczywiście znalazły się osoby powiązane personalnie lub politycznie z poprzednimi władzami, to mamy do czynienia z klasycznym konfliktem interesów, który podważa wiarygodność całego postępowania konkursowego. W takiej sytuacji nie chodzi już o błąd formalny, lecz o naruszenie podstawowych standardów przejrzystości życia publicznego. Brak pełnej jawności składu komisji i zasad jej powołania sprawia, że pojawia się uzasadnione podejrzenie, iż dobór osób nie był przypadkowy, lecz podporządkowany określonym interesom. To z kolei oznacza, że dla przywrócenia zaufania konieczne jest nie tylko ujawnienie wszystkich nazwisk, ale również przeprowadzenie niezależnej kontroli całej procedury oraz wyciągnięcie konsekwencji personalnych wobec osób odpowiedzialnych za jej kształt.
Norman (2026.02.24)
Biurokracja a na co to komu?
Fer (2026.02.24)

info

0  
  0
jakich błedow ? to jest przestepstwo
(2026.02.24)

info

6  
  0
Dyzio marzyciel z ciebie. Łatwiej mnie zamknąć niż zamknąć mi usta wiec nie trudź się takimi farmazonami...
MariuszLewandowski-Fc (2026.02.24)